Modern Hayata kafa tutan adam... - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

12 Aralık 2015 Cumartesi

Modern Hayata kafa tutan adam...

Ahhh nerde eski baylamlar? Bu cümleyi bir çok kez duymuşsunuzdur her bayramda neredeyse duyduğum bu sözü biraz genişletelim dedim sadece bayrammıdır aranan ?

En iyisi en başından bakalım konuya;

İnsan doğası gereği hep en iyisini ister daha rahat bir hayat ,kaliteli bir yaşam, derken savaşın içine girmiş bulur kendini o savaşın adıdır ''Hayat''. Hayat evet bu 5 harf ile oluşan masum kelimeyi çokta basite almayalım öyleki her insan için farklı bir anlama geliyor bu kelime. Kimi insan için Annesinin hala nefes almasıdır hayat,kimi için o dünya güzeli yarin adıdır hayat. Bir milyarderin parasının miktarıdır hayat veya bir alkıştır sanatçının hayattan anlayışı,bir müslümanın sınavıdır bir şairin şiiridir hayat.

Bu savaş içinde en çok eskiyi özlüyor insan. Her konu açıldığında eskiyi özlüyoruz peki şu an yaşadıklarımız yarının eskisi değilmi ? şu anın değerini ne kadar biliyoruz ? Cevap:HİÇ...

Eskiden insanlar daha mutluydu çünkü ne instagram hesapları ne akıllı telefonları,ne televizyonları ve ne oyunları vardı. Hangi insan tükenecek bir ömrün saniyesini bile saçma oyunlara harcayacak kadar gerizekalı olabilirki ?

Modern hayat bizim ömrümüzü çalıyor farketmeyecek kadar çok meşguliyetimiz var peki bir nefesine bile özgür olamadığımız dünya'da yaşamak niye? Şimdi ne yap biliyormusun git rehberindeki tüm dostlarını ara hal hatır sor arkadaşlarınla bol bol vakit geçir gözlerinin içine bakarak konuş telefona değil ve hiç olmayacak dediğin o hayalin peşinden koş,hiç olmayacak dedikleri şeyi yap,insanlara hiç görmedikleri bir insanı göster gösterki yaşamaya değer olsun HAYAT...

Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder