Mim #1 Sorularla Blog Düşünceleri - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

8 Ocak 2016 Cuma

Mim #1 Sorularla Blog Düşünceleri

Sorularla Blog Düşünceleri: Cafe Tigris {mim}

Öncelikle merhabalar. Bir yazımla daha sizlerle birlikteyim. Son zamanlarda bloglarda dolaşan "mim" kelimesi bir hayli dikkatimi çekti. Anladığım kadarıyla herhangi bir yazarın oluşturduğu bir konu vardır ve isteyenler bu konuya yanıt vermek için kendi bloglarında yanıtlarını paylaşır. 

Bunun üzerine Cafe Tigris adlı blogda okuduğum mim'e cevap olarak ilk kez yazmaktayım. Benim için de farklılık olacak ve ileride belkide bu deneyimlerimi gözlemleyeceğim. Şimdi ufaktan soruları cevaplamaya başlayayım. Aşağıdaki vermiş olduğum siteye giriş yaparak arkadaşın blogunu ziyaret edebilirsiniz.
http://tigrisdriver.blogspot.com.tr/
En sevdiğiniz blog hangisidir?

Aslında bu biraz zor soru olmuş :) Cevaplamakta zorluk çekeceğim. Ziyaret ettiğim her blogu severim genel olarak ama tek bir cevap vermem gerekiyor. Benim en sevdiğim blog Arlina Design'dır. Çünkü bu blogda Blogger'a dair her şey var diyebilirim. Örnek verecek olursam, en kaliteli Responsive temalar bu blogdadır. Çok iyi blog eklentileri paylaşmaktadır. Hiçbir zaman benim blogumu ziyaret etmeyecek olsa da blog hayatım boyunca ziyaret edeceğim bloglardan bir tanesidir.

Bu blogu nasıl keşfettiniz?

Cafe Tigris blogunu Google+ üzerindeki topluluklardan keşfettim. Fakat hangi topluluk olduğunu hatırlamıyorum. Son olarak da bu blogu Chrome üzerinden favorilerim çubuğuna eklediğimi belirtmek isterim. 

Blogda dikkatinizi çeken ilk şey ne oldu?

Cafe Tigris blogunda şüphesiz dikkatimi çeken ilk şey yorumlardır. Her yayında bir aile gibi, sanki daha önceden tanışmış dostlar gibi samimi ve içten bir şekilde yorum yapılması dikkat çekilmeyecek bir şey değil.

Blogda en beğendiğiniz yayın hangisidir?

Cafe Tigris blogunda çok fazla dolaşma imkanım olmadı. Fakat Ülkü Takvimi adlı yayını beğendiğimi söyleyebilirim. Takvim yaprakları ile ilgili yayın paylaşarak bizleri geçmişe getirmesi de ayrı bir güzellik olmuş. 

Blogda en beğenmediğiniz şey nedir?

Aslında kimsenin üzülmemesi adına bunu söylemek istemezdim. Daha sonra düşündüm ki soru sorudur, cevaplayayım, objektif olmalıyım. Cafe Tigris bloguna şöyle bir bakayım dediğim zaman, blog şablonunun ilkel olmasını pek de beğenmedim. Hele o sidebar (sağ taraftaki widget'ların olduğu sütün) kısmındaki widget'ların orantısız oluşu ve taşmasını beğenmediğimi söyleyebilirim. 

Blogla ilgili bir tavsiyede bulunmak isteseniz bu ne olurdu?

Cafe Tigris bloguna tavsiye(ler) verecek olursam ilk işinin Responsive bir şablon kullanması olur. Tabi bu kendi isteğine kalmış ama yapsa gerçekten iyi olur. Bir de sidebar kısmındaki bulunan widget'ların daha düzenli hale getirilmesini, fazlalık widget'ların çıkarılmasını tavsiye ederim. 

Tavsiye edebileceğiniz bloglar hangileridir?

Cafe Tigris bloguna tavsiye edebileceğim blogları şu şekilde sıralayabilirim;

Arlina Design
http://www.arlinadzgn.com/
My Blogger Themes 
http://www.mybloggerthemes.com/
Blogger | Codex | Cyber Adam 
http://codex.cyberadam.net/
Blog Hocam 
http://bloghocam.blogspot.com/
MS Design 
http://www.msdesignbd.com/
Böylece bu yazımın da sonlarına gelmiş bulunmaktayım. Şunu belirtmek isterim ki yukarıda tavsiye ettiğim bloglar ile hiçbir ilgim yoktur. Sadece beğendiğimden bunları tavsiye ettim. Benim için de farklı bir deneyim oldu. Hayrını görürüm inşallah. Hoşçakalın.

Bu arada bu mim'i kabul eden herkesi mimliyorum. Yazdıktan sonra yayının url'sini yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder