Blogger'da Arama Açıklaması ve Önemi - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

19 Mart 2016 Cumartesi

Blogger'da Arama Açıklaması ve Önemi

Blogger'da Arama Açıklaması ve Önemi

Arama Açıklaması, Blogger'da yazı yazarken her zaman göz önünde olan ama pek dikkat edilmeyen seçeneklerden birisidir. Bu seçeneğe yazdığınız metin, yazınız yayınlandıktan sonra Google arama sonuçlarında başlığın altında gözükmektedir. Hemen bir ekran görüntüsü paylaşayım.

Arama Açıklamasının Google'daki Görüntüsü
Arama Açıklamasının Google'daki Görüntüsü
Bu ekran görüntüsü ile arama açıklamasını daha iyi anlamışsınızdır. Konu ile ilgili düzgün ve ilgi çekici bir arama açıklaması yazarak blogunuza daha çok ziyaretçinin gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Arama Açıklaması'nı yazmadığınız taktirde Google kendi kafasına göre yazınızdan bir parça alacak ve muhtemelen başlık ile alakasız bir metin ortaya çıkacaktır. Düşünsenize yazınıza "Geçen hafta piyasaya sürülen bir futbol oyunu FIFA..." diye başladığınızı. Başlık da 'FIFA 2016'nın Sistem Gereksinimleri' olsun. Alakasız bir şey çıkar ortaya. Başlık ile ilk cümleniz her zaman aynı şeyden bahsetmiyor olabilir. Bu yüzden arama açıklamasını yazmak çok faydalıdır.

Daha önceden arama açıklaması kısmını kullanmayanlar bundan sonraki yazılarında arama açıklamasına 1-2 cümle bilgilendirme metni yazmaya dikkat edebilirler. Umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur.

Son olarak arama açıklamasını yazı yazdığınız alanda sağ taraftaki kısımdan görebilirsiniz. 'Arama Açıklaması' yazan yere bir kez tıklayıp gelen boşluğa istediğiniz yazıyı yazdıktan sonra 'Tamamlandı' butonuna tıklayarak başarılı bir şekilde arama açıklaması yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder