Blogger Teması Nasıl Türkçe Hale Getirilir? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

23 Nisan 2016 Cumartesi

Blogger Teması Nasıl Türkçe Hale Getirilir?

Nasıl Yapılır?

Daha önceki yazılarımdan birinde Blogger'a temanın nasıl yüklendiğinden bahsetmiştim. Şimdi de bu temaları nasıl Türkçe hale getirebildiğinden bahsedeceğim. 

Temaları tasarlayanlar yabancı uyruklu olunca dilleri de öyle kalıyor ve kendimiz manuel olarak düzeltmek zorunda kalıyoruz. Fakat bazı blog yazarları bundan haberdar değillerdir. Ben de bu konu hakkında yazmaya karar verdim ve ne kadar basit olduğunu göstermek istiyorum.

Nasıl Yapılır

  • Herhangi bir temayı blogunuza yükledikten sonra Şablon ve daha sonra HTML'yi Düzenle seçeneklerine tıklayınız.
  • Kodların bulunduğu alana bir kez tıkladıktan sonra Ctrl+F tuşlarına tıklayarak arama bölümüne Türkçe hale getirmek istediğiniz kelimeyi yazıp Enter tuşuna tıklayınız.
  • Son olarak Türkçe hale getirmek istediğiniz kelimeyi silip yerine Türkçe halini yazınız. (Örneğin; Ctrl+F tuşlarına tıklayıp aramaya Read More yazıp Enter tuşuna tıklayınız. Daha sonra siyah renkte olan Read More yazısını silip yerine Devamını Oku yazabilirsiniz.)
  • İşlemleriniz bittikten sonra kaydedebilirsiniz.
Kod içerisinde değiştirmek istediğiniz kelimeler siyah renkte olması gerekmektedir. Yanlış bir kodu değiştirdiğiniz taktirde Blogger kabul etmeyecektir, dikkat ediniz. Her bir kelimeyi değiştirdikten sonra, kaydedip kontrol ederek Türkçe hale getirmenizi öneririm. Kolay gelsin.
Eğer temanızı Türkçe hale kendiniz getiremiyorsanız, elimden geldiğince yardımcı olurum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder