Android 7.0 Sürümünün Adı Namık Olabilir! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

22 Mayıs 2016 Pazar

Android 7.0 Sürümünün Adı Namık Olabilir!


Geçtiğimiz haftaya kadar Android 7.0 sürümünün adı New York Cheesecake olacak diye biliniyordu. Fakat Google sürpriz bir şekilde ismi kendi vermek yerine anket yaparak biz kullanıcıların isim önerilerini istedi. Bunu fırsat bilen bir sözlük üyesi ankete 'NAMIK' yazmaya teşvik edince kısa süre içerisinde bir çok teknoloji sitesi bunu haber olarak yayınladı ve diğer sözlükler de destek çıktı.

Bildiğiniz üzere Google Android sürümlerine tatlı isimleri veriyordu (Marshmallow, Lollipop, Jelly Bean...). Ankete destek veren kullanıcılar kısa süre içerisinde 'Namık Tatlısı' diye yemek tarifleri veren yazılar yazmaya başladı. Tabi Google bunu yutar mı orası ayrı mesele. Düşünsenize cihazınızın Android Sürümü kısmında Android NAMIK yazıyor, güzel olurdu tabi ki. 1 günde tatlı icat ettiler helal olsun!

"Yöresel bir Osmanlı damak tadı, Namık Tatlısı..."

Şimdi Google'ın anketi nasıl yaptığını bilmiyoruz, adamlar dememiş ki biz en çok istenileni seçeceğiz. Eğer öyle  olsaydı kesinlikle NAMIK olurdu, hadi hayırlısı. Sizlerde ankete katılmak istiyorsanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder