Blogger İçin Mobil Chrome Uygulamasında Sekme Rengini Özelleştirme - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

3 Mayıs 2016 Salı

Blogger İçin Mobil Chrome Uygulamasında Sekme Rengini Özelleştirme

Blogger Eklentileri

Başlığa bakınca pek de bir şey anlaşılmıyor galiba, ama ne yapayım yazacak başka bir şey bulamadım. Her neyse yazıyı okudukça ne anlatmak istediğimi anlayacaksınız.

Mobil cihazlarda en popüler tarayıcı Google Chrome'dur. Herhangi bir siteyi, blogu vs. ziyaret ettiğiniz zaman en üstte yer alan sekme bilindiği üzere beyaz renktedir. Fakat bazı blog veya sitelerde sekme renginin farklı olduğunu fark etmişsinizdir. Eğer aranızda mobil Chrome uygulamasından blogumu ziyaret eden varsa fark etmiştir ki lacivert renktedir. 

İsterseniz ben bir ekran görüntüsü paylaşayım;


Bu eklenti için baya bir araştırma yapmış ve olumsuz bir sonuç almıştım. Geçenlerde şans eseri yabancı bir blogdan bulup kullanmaya başladım. Sizce de böyle daha güzel gözükmüyor mu? Yapmanız gereken 1 satır bile olmayan kodu gerekli yere yapıştırmak ve istediğiniz rengi belirlemektir. Yazıyı çok fazla uzatmadan nasıl yapıldığını anlatayım.

<meta content='#2c3e50' name='theme-color'/>
Nasıl Yapılır?
Yukarıdaki HTML kodunu kopyalayınız. Daha sonra blogunuzun kontrol panelindeki soldaki menüden Şablon ve daha sonra HTML'yi Düzenle seçeneklerine tıklayınız. Kodların bulunduğu alana bir kez tıklayıp Ctrl+F tuşlarına basınız. Arama yerine <head> yazdıktan sonra Enter tuşuna tıklayınız. Son olarak <head> kodunun bir alt satırına yukarıdaki kopyaladığınız kodu yapıştırdıktan sonra Şablonu Kaydet seçeneğine tıklayınız.
Kod İpuçları
Kod içerisinde bulunan #2c3e50 renk kodunu istediğiniz renk kodu ile değiştirebilirsiniz.

Son Sözler

Görsellik açısından biraz da olsa iyileştirme yapmak isteyenler için güzel bir eklentidir. Bu sayede temanıza göre sekme renginizi belirleyerek bir bütün halinde gösterebilirsiniz. Konu ile ilgili varsa sorularınız, sorabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder