Blogumun Temasını Yeniden Değiştirdim #2 - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

9 Haziran 2016 Perşembe

Blogumun Temasını Yeniden Değiştirdim #2

Blogumun Temasını Yeniden Değiştirdim #2

Uzun zamandır değiştirmeyi düşündüğüm temayı nihayet bu gün değiştirdim. "Neden değiştirdin?" diye soracak olursanız, kendimce eksiklikleri olduğunu söyleyebilirim. Zaten temayı da değiştirmeyeli bayağı olmuştu. Eksik olarak düşündüğüm şeyleri ise şöyle sıralayayım:
  • Main menüde submenu desteği yoktu böylece kategorileri kısıtlı bir şekilde görüntülüyordum.
  • Mobil görünümde kategorilerin tamamı gözükmüyordu.
  • Benzer yazılar eklentisi mobil görünümde çalışmıyordu. Onun yerine rastgele yazılar gözüküyordu.
  • Footer alanı kullanım dışıydı. Yalnızca credits kısmı vardı. Böylece herhangi bir widget ekleyemiyordum.
  • Mobil görünümde ekranı yakınlaştırma özelliği yoktu.
Bunlar dışında bir iki tane daha eksiklik var ama gereksiz olarak düşündüğümden yazmayacağım. Daha önceki kullandığım temayı görmeyenler buradaki blogdan görebilirler. Tabiki aynı görüntüyü kullanmıyordum. Ufak tefek renk değişiklikleri vs. ile ayrı bir havası vardı. Her neyse şu an kullandığım temadan biraz bahsedeyim.

İlk olarak buradan orjinal görünümüne bakabilirsiniz. Kullandığım temanın adı Simplify. Ücretsiz bir şekilde indirdikten sonra, ufak düzenlemeler ile şu anki görünümüne kavuşturdum (renk değişikliği, renkli etiketler, scrollbar, istatistikler widget'ı, yazı tipi vs). Temayı da Amelia Putri adlı bayan bir blog yazarı tasarlamış. Ne kadar görmeyecek olsa da kendisine buradan teşekkürlerimi sunuyorum, benim gözüme hitap eden bir tema tasarladığı için.

Bu sayede tüm eksiklikleri giderip, (bence) eskisine göre daha iyi görüntüye kavuşturdum. Elbette düzeltmediğim yerler olabilir, en fazla bir hafta içerisinde eksiksiz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Çünkü bayağı bir uğraş gerektiren bir iş. Yazıyı çok da fazla uzatmadan son olarak sizlerin ne düşündüğünüzü sormak istiyorum, Olumlu-olumsuz görüşlerinizi yorumlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder