Google+ Toplulukları ve Önemi - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

1 Haziran 2016 Çarşamba

Google+ Toplulukları ve Önemi

Google+ Blogger

Blogunuz veya web sitenizin adını duyurmak için mutlaka sosyal medyalardan yararlanmanız gerekmektedir. Böylece blog veya web sitenizi duyurabilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Bu sosyal medyalardan en çok işinize yarayacak olan Google+'dır. Nedeni ise Blogger ve diğer platform kullanıcılarının birçoğu bu sosyal medyayı kullandığındandır.

Birçok kullanıcı Google+ üzerindeki topluluklarda paylaşımlar bulunmakta, diğer kullanıcıların paylaştıklarını görebilmektedir. Bu sayede blogunuzun hitinin artması olasıdır. Çünkü yüzlerce veya binlerce kişi barındıran bu topluluklarda insanlar ilgi duyduğu yayınlara tıklayacak ve okuyacaktır. "Peki bunun bana ne yararı var?" diye soracak olursanız, sizlere şöyle sıralayayım;

Google+ Topluluklarının Yararları

  • Yeni insanlarla tanışabilir ve arkadaşlıklar kurabilirsiniz.
  • Blog veya web site üzerinde yayınladığınız yazıları paylaşabilirsiniz.
  • Başkalarının yayınladığı yazıları görebilir ve ilgi duyduklarınızı okuyabilirsiniz. Böylece yeni bloglar ve web siteleri tanıyabilirsiniz.
  • Blogunuzun veya web sitenizin hitini yükseltebilir, yazılarınıza yorum gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Google+ takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Google+ Topluluklarının Doğru Kullanımı

  • Birçok faydasının olduğu Google+ topluluklarını doğru kullanmanız da önemlidir. Örneğin blog veya web sitenizin yazılarını paylaşacaksanız, gidip de siyasi partilerin toplulukları, futbol takımlarının toplulukları gibi yerlere paylaşmamanız gerekir. Blogger başlıklı topluluklarda paylaşım yapmanız sizler için en faydalı olanıdır.
  • Bir diğer önemli konu ise yazılarınızı paylaşırken topluluk üzerinde doğru kategoride paylaştığınıza dikkat edin. Örneğin film tavsiyesi ile alakalı yazı paylaştığınız zaman, (varsa) topluluğun film kategorisini işaretlemeye özen gösterin.
  • Son olarak herhangi bir yazınızı bir toplulukta en fazla bir defa paylaşmaya özen gösterin. Defalarca paylaşmanın anlamı yoktur. Hatta yarardan çok zarar verdiğini belirteyim.
Uyarı
Google+ topluluklarını doğru şekilde kullanmadığınız taktirde Google tarafından spam yiyebilir ve böylece bir süreliğine paylaşım yetkiniz elinizden alınabilir.

Son Sözler

Sıklıkla kullandığım Google+ topluluklarından çok fayda gördüm ve kullanmıyorsanız, bir an önce kullanmanızı öneririm. Sizler de  eksik bulduğunuz yerlere eklemek istediklerinizi ekleyebilirsiniz. Faydalı olabildiysem ne mutlu!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder