Osmia Avosetta Arıları - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

27 Haziran 2016 Pazartesi

Osmia Avosetta Arıları

Osmia Avosetta Arıları

Osmia Avosetta

Osmia Avosetta eşsiz bir arı türüdür. Hakkında pek fazla bilgi olmayan bu arılar mason, solitary arı grubundadır. Osmia Avosetta, doğası gereği diğer arı türlerinden farklı olarak ömürlerini tek başına yuvasında geçirirler. En önemli özelliği ise, larvaları için çiçeklerin taç yapraklarından kendilerine benzersiz yuvalar inşa etmeleridir.

Osmia Avosettalar çiçeklerin taç yaprakları ile yuva yaparken çamurdan yararlanırlar ve yuvaları bir veya iki odacıktan oluşacak şekilde inşa ederler. Toprak üzerinden yaprakları katlayarak çamur ile mühürlerler ve bunu doğa olaylarından korumak ve yuvayı sağlamlaştırmak adına yaparlar. Bu bulguya ise 2009 senesinde Türkiye ve İran üzerinde bulunan iki bağımsız araştırmacı grup tarafından rastlanmıştır ve bu grupların elde ettiği bilgiler ortak bir şekilde yayınlanmıştır.

Arı Hakkında

Bilimsel Adı:  Osmia Avosetta
Aile: Megachilidae
Aralığı: Güney Kafkasya üzerinden İran ve Türkiye
Boyutu: 1cm

Osmia Avosetta Arıları ve Çiçek Yapraklarından Yaptığı Yuvalar


Osmia Avosetta Arıları

Osmia Avosetta Arıları

Osmia Avosetta Arıları

Osmia Avosetta Arıları

Osmia Avosetta Arıları

Osmia Avosetta Arıları


Son Sözler

Arılar veya hayvanlara karşı ilgim olmamasına karşın, edindiğim bilgileri paylaşmak istedim. İlk olarak Elementary adlı dizide karşılaştığım Osmia Avosetta arıları dikkatimi çekti. Google üzerinde hiç Türkçe kaynak bulunmadığından dolayı Osmia Avosetta hakkında edindiğim bilgileri derledim ve sizler için paylaştım. Sizlerin de bildiği bir şeyler varsa belirtebilirsiniz. 

Peki sizin bu arılar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder