Dövme Abdest Alımını Engeller mi ? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

4 Ağustos 2016 Perşembe

Dövme Abdest Alımını Engeller mi ?


Dövme abdeste engelmidir abdesti bozarmıdır hep konuşulur. Bende dövme taşıyan bir insan olarak bu konuyu derin derin araştırdım. Bulduğum sonuçlar çok trajikomik şeyler içeriyor. Ortada ki tüm iddiaları tek tek yanıtlayabiliriz burada. Çünkü mantık açısından baktığımızda dövmeyi lanetlemek için hiç bir sebep yok. Vücud üzerine işlenmiş bir resimden ibaret.

İlk olarak dövme abdest tutmaz olayına gelelim. Abdestin anlamı deriyi suyun deyebileceği her yeri su ile temizlemektir. Şimdi senin bir ayağın diğer ayağına su deymesini engelliyorsa o ayağı kesicek diye bir durumumuz söz konusu olamaz. Dövme deri altına işlenen bir cins boyadır. Eğer hava ve su depolarına dendiği gibi boya enjekte ediliyor olsaydı su veya oksijen hava dediğimiz şeyleri engelleseydi o derinin çürüyeceğini ve kendi kendine atacağını belkide insanın kolunu kaybedeceğini bilmesi gerekir. Her şeyden önce boya pis ve zararlı bir madde olsaydı vucüdun bunu algılaması çokta zor bir şey değil. Kansere sebep olabilirdi fakat şu zamana kadar dövmeden dolayı kanser olanı duyamazsınız. Ve bir doktor da dövmeden dolayı kanser olursun dememiştir ve diyemezde.

Abdest konusunda kulaktan duyma laflar ile kendinizin ve milletinizin beynini yıkamayın. Cahillikte sınır tanımayan bir milletimiz var bir şey bildiğiniz üzerine iddia etmeyin bilmemek değil öğrenmemel ayıptır. Bu tür konulara hükmü halk veremez. Allah'ın takdiri ayak üstü herkesi cehenneme sokmayı kalkmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder