İzlediklerim #7: Bu Hafta İzlediklerim - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

5 Ağustos 2016 Cuma

İzlediklerim #7: Bu Hafta İzlediklerim

İzlediklerim #7: Bu Hafta İzlediklerimUzun zamandır çok fazla film seyretmemiştim. Ben de her şeye ara verip film izlemeye karar verdim ve "Bu Hafta İzlediklerim" serisinin 2.si ile karşınızdayım. Filmleri tavsiye üzerine izlediğimden dolayı hepsini beğendiğimi söyleyebilirim. Ya da bu filmlerin hepsi mi güzel, bir anlam veremedim. Her neyse, izlediğim filmlere sırasıyla ufaktan bir göz atalım, ne dersiniz?

Spectre


İzlediklerim #7: Bu Hafta İzlediklerim

Film Hakkında Spectre
Vizyon Tarihi 2015
Yönetmen Sam Mendes
Başrol Oyuncuları Daniel Craig, Lea Seydoux, Christoph Waltz
Süresi2 Saat 28 Dakika
IMDB Puanı 6,8
İçeriği Aksiyon, Macera
Çoğu kişinin izlese de izlemese de (çünkü ben bu filme kadar James Bond filmi seyretmemiştim) bildiği bir karakter olan 007 James Bond filmlerinden bir tanesidir. James Bond serisinin son filmi olan Spectre, içerisinde bol aksiyon ve macera olan bir film. Ayrıca bu filmde James Bond karakterini farklı bir oyuncu (Daniel Craig) oynadığından birçok izleyici tarafından tepki görmüştü.

Gizli bir görev için Meksika'ya gönderilen 007, işleri berbat ettikten sonra başka bir görevin peşine düştü. Gizli bir toplantıya sızdı ve Spectre adlı gizli bir örgütü gün yüzüne çıkarttı. Eski düşmanına ulaştıktan sonra, kızının yerini öğrendi. Çok şey bildiğinden kızıyla iş birliği yaptı. İşinde başarılı olan Q ve görev vereninin yardımları ile birlikte Spectre'ı çökerten Bond, daha sonra işi bırakır ve mutlu bir sonla film biter.

Aksiyon, macera kombini arıyorsanız izlemenizi düşündüğüm bir film. Mükemmel bir film olmasa da zaman geçirmek için izlenebileceğini düşünüyorum. Bu arada bu Bond ne çapkın adam be! Az daha söylemeyi unutuyordum film başlarken çizgi filmlerden aşina olduğumuz efsane aslan ve kükremesi var.

Ajan


İzlediklerim #7: Bu Hafta İzlediklerim

Film Hakkında Ajan
Vizyon Tarihi 2015
Yönetmen Paul Feig
Başrol Oyuncuları Melissa McCarthy, Jason Statham, Jude Law
Süresi2 Saat 10 Dakika
IMDB Puanı 7,1
İçeriği Aksiyon, Macera, Komedi
Klasik ajan filmlerinden çok farklı bir film olan Ajan, aksiyon ve maceranın yanına komedi de katarak çok farklı bir film olmuş. İlk başlarda yukarıdaki posterde sağda bulunan yakışıklı abimiz şekil şukul hareketler yapınca ve posterde Ceysın amcayı görünce aha dedim mükemmel bir film beni bekliyor. Fakat çok yanıldım. Yani baştan söyleyeyim, bu filmi klasik bir ajan filmi değil de komedi filmi izlermiş gibi izleyin. Her şey ortadaki gözlüklü ablamız tarafından yapılıyor. Bu arada Jason Statham ile Melissa McCarthy isimlerinin yeri değişik olduğundan sanki ufak bir espri yapılmış!

CIA'de çalışan Susan ve Fine muhteşem bir ikilidir. Fine sahada görev alırken, Susan da teknik olarak uzaktan yardımcı oluyordu. Görevleri ölümcül silahlar satan çeteyi etkisiz hale getirmekti. Daha sonra Fine'ın öldüğü haberi gelir ve Susan ve teknik destektekiler hariç herkes ifşa olmuştur. Başkan olacaklar hakkında toplantı yaparken hiçbir bilgisi ve tecrübesi olmayan Susan, bu göreve gönüllü olur. Daha sonrası ise bol aksiyon, bol komedi bizleri beklemektedir.

Bu arada film bence bir yandan da ders vermekteydi. İnsanların dış görünüşlerine bakarak yargılamanın yanlış olduğunu gösteriyordu.

Ada


İzlediklerim #7: Bu Hafta İzlediklerim

Film Hakkında Ada
Vizyon Tarihi 2005
Yönetmen Michael Bay
Başrol Oyuncuları Ewan McGregor, Scarlett Johansson
Süresi2 Saat 16 Dakika
IMDB Puanı 6,9
İçeriği Aksiyon, Macera, Romantik
Tek kelimeyle harika bir kaçış filmi diyebilirim. Film 2005 yılında geçtiğinden gelecek olarak 2019 yılı canlandırılmıştır. Şiddetle tavsiye ettiğim bu filmi başından sonuna kadar sıkılmadan izlediğimi söyleyebilirim.

Ünlü kişilerin, devlet adamlarının ve daha birçok önemli kişilerinin sigorta poliçesi yapılmış ve bir tesiste klonlanmıştır. Tesistekiler olanlardan haberdar olmadan bir sistem üzerine yaşamlarını sürdürüyor ve zaman zaman kura çekilerek şanslı kişinin adada iyi bir yaşam imkanı ile ödüllendirileceği söyleniyordu. Binlerce klon arasından bir kişi yaşadığı hayatı sorguluyor ve bir şeylerin yanlış gittiğini düşünüyordu.

Yine bir gün kura çekildi ve yöneticinin şanslı olduğunu söylediği klonu yaşadığı yerden adaya göndermek amacıyla çıkardılar. Bizim meraklı ve sorgulayıcı karakterimiz şans eseri onun bir masada bağlandığını ve organının çıkarıldığını görür. Gördükleri karşısında şoke olan Lincoln, sorgulamaya devam etmektedir. Kafasına bu tesisten kaçmayı koyan Lincoln, günler sonraki kurada seçilen kişinin tesiste sevdiği bir bayan arkadaşı olduğunu görür ve bu bayan arkadaşı ile birlikte akıl almaz bir kaçışın içine girer.

Dünya hayatından tamamen yoksun bu ikili sahiplerini bulmaya, gerçekleri söylemeye ve bu işkenceye bir son vermek istemektedir. Ardından gelen bol aksiyon, bol macera ve sonunda gelen aşk bizleri beklemektedir. Bu filmi kesinlikle izleyin derim. Acaba 3 yıl sonra hayatımızda böyle bir teknoloji olacak mı? diye düşünmüyor değilim.

Yüz Yüze


İzlediklerim #7: Bu Hafta İzlediklerim

Film Hakkında Yüz Yüze
Vizyon Tarihi 1997
Yönetmen John Woo
Başrol Oyuncuları John Travolta, Nicolas Cage
Süresi2 Saat 18 Dakika
IMDB Puanı 7,3
İçeriği Aksiyon, Dram,
Yıllardır ekranlarda alışagelinen John Travolta ile Oscar ödüllü Nicolas Cage bu filmde oynamaktadır. Sonlarında aksiyon nirvanaya ulaşsa da biraz dram içermektedir. İzlenilecek güzel filmlerden biri daha ile karşınızdayım.

FBI'da çalışan Archer, Castor Troy'un Los Angeles'a sakladığı biyolojik silahın peşindedir. Dramatik bir gerçek vardır ki Troy yıllar önce Archer'ın çocuğunu öldürmüştür. Sonraları Archer Troy'u ele geçirir ve öldürdüğünü zanneder. Komada olan Troy ve kardeşi dışında silahın yerini bilen yoktur. FBI'da çalışan arkadaşının bir fikri üzerine bombanın yerini öğrenmek için başarılı bir operasyon ile çocuğunun katilinin yüzünü alır.

Fakat Troy komadan bir anda uyanır ve çok geçmeden gerçeği anlar. Troy ise Archer'ın yüzünü operasyon sonucu almış ve yüz naklini bilen tüm kişileri yok etmiştir. Böylece Archer Troy, Troy ise Archer olmuştur. Nefes kesen kovalamacalar, Archer'ın karısına kendini inandırma çabaları ve daha birçok şey bu filmde sizleri beklemektedir.

1997 yılında böyle bir teknoloji düşünülmesi gerçekten ilgi çekici. İzlemeyen izlesin, izlettirsin yani o derece iyi bir film.

Seven


İzlediklerim #7: Bu Hafta İzlediklerim

Film Hakkında Yüz Yüze
Vizyon Tarihi 1995
Yönetmen David Fincher
Başrol Oyuncuları Brad Pitt, Morgan Freeman
Süresi2 Saat 7 Dakika
IMDB Puanı 8,6
İçeriği Polisiye, Gizem,
Brad Pitt ve Morgan Freeman efsane bir ikili olmuş. Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyi filmlerinden olan Seven filminde, Hristiyanlık inancına göre 7 büyük günahı işleyen kişileri vahşice öldüren bir seri katil ve peşlerinde olan iki başarılı dedektifin hikayesini anlatmaktadır.

Benim anlamadığım bu filme neden başyapıt denmiş, zira ortada başyapıtlık bir film göremedim. Tabi bu kişiden kişiye değişir.  Sonu ise insanı bugda bırakacak cinstendi. Biri beni aydınlatsa iyi olur aslında. Yine de Brad Pitt ve Morgan Freeman'ı görmek için bile izlenir bu film, gerisini sizin düşüncelerinize bırakıyorum.

Son Şövalyeler


İzlediklerim #7: Bu Hafta İzlediklerim

Film Hakkında Son Şövalyeler
Vizyon Tarihi 2015
Yönetmen Kazuaki Kiriya
Başrol Oyuncuları Clive Owen, Morgan Freeman
Süresi1 Saat 55 Dakika
IMDB Puanı 6,2
İçeriği Aksiyon, Macera,
Karşınızda yeniden Morgan Freeman. Yargılanma sonucu lordunun kellesini alan bir uşağın, intikam düşüncelerini anlatan bu film bir harika ötesi. Bana göre hak ettiği puanı alamamış olsa da kesinlikle izleyin derim. Akıl almaz bir strateji ve bununla birlikte gelen dramatik son. Filmi ifade etmek için cümle kuramıyorum neredeyse. Eski çağları canlandıran Son Şövalyeler, gerek ses olsun gerekse grafikler olsun gayet güzel. Daha ne söylenilebilir ki.

Son Sözler

İzlediğim filmler bunlar ile sınırlı değildi, 2 tane daha izlediğim film vardı. Fakat bunları ayrı olarak ayrıntılı ele almak istediğimden kısaca geçmek istemedim. Sizler bu filmler hakkında neler düşünüyorsunuz? Aralarından izledikleriniz, beğendikleriniz ya da beğenmedikleriniz var mı? Düşüncelerinizi yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder