Yanlış Diyet Yapmanın Bedeli - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

2 Ağustos 2016 Salı

Yanlış Diyet Yapmanın Bedeli

Herkese merhaba

Gökten bir elma düştü.. O da tam kafama düştü ! 

lovviez


Sık sık diyet yapan birisiydim.. 
Diyet yapar, birkaç kilo verir, sonra şımarır ve diyetimi hep bozardım.. Kısacası 3 kilo verir 5 kilo geri alırdım.. 
Böyle böyle oldum duba gibi xD  Benim yaptığım tüm yanlışlar aşağıda arkadaşlar.. Siz de bu yanlışlara kapıldıysanız, hemen vazgeçin.. 

STANDART REÇETELER ! 


Hayır efendim, o da bana göre birşey değil.. Sabah 9'da yenilecek kibrit kutusu büyüklüğünde peynir bana göre değil.. Veya akşam yemeğinde yiyin dedikleri ızgara balık/et bana uymaz..

Ben bu klişelerden çok sıkıldım arkadaşlar.. Bana sorarsanız, öyle bir dünya yok.. Senin bünyenle benim bünyem bir değil.. Her insanın metabolizması aynı değil.. Alışkanlıklarımız, zevklerimiz aynı değil.. Ama evet diyet listesi hep aynı.. 


BİRAZ YEMEKTEN BİR ŞEY OLMAZ ! 


Aynen öyle.. Biraz yemekten birşey olmaz.. Doğru olmaz.. Ama biraz yememekten çok şey olur.. Yemeyelim dostlarım, bir parça çikolata yemeyiverelim.. Bir parçacık kek-pasta yemeyiverelim.. Yarım bardak asitli içecek içmeyiverelim.. 


DİYET YAPARKEN HİÇBİR ŞEY YEMİYORUM ! 


Oldu mu şimdi arkadaşım ? Sen diyet yapmıyorsun ki, kendini cezalandırıyorsun.. 
- E ama zayıflıyorum.. 
Zayıflamıyorsun, bedenine eziyet ediyorsun.. Zayıfladığını sanıyorsun ve sağlığını bozuyorsun. En önemlisi de su kaybedip, yağ yaktığını zannediyorsun.. Kısa süre içinde kaybettiğin suyu da, yağ olarak geri alıyorsun, daha da şişiyorsun maalesef.. 


KISA SÜREDE KİLO VEREYİM ! 


5 günde 10 kilo verelim :D 
Yazın arkadaşım, internette aratın, emin olun ki bir sürü yazı çıkacaktır.. 
Lütfen bunlara inanmayın.. Kısa sürede kilo vermek diye bir şey yok arkadaşlar.. Bunlar resmen hayal ürünü. Anca hayal edilebilir.. Bu yöntemle birkaç kilo verdikten sonra fazlasıyla geri alırsınız.. 

Şimdiye kadar ben bu okuduğunuz tüm yanlışları yaptım ve çok pişman oldum arkadaşlar.. Şimdi tüm bu hataları telafi etmeye çalışıyorum. Başarıyorum da.. Diyet hakkındaki tüm deneyimlerimi zaman içerisinde paylaşmaya devam edeceğim.. Hoşçakalın :) 


 j.mnsn
j.mnsn

lovviez
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder