BAYRAM GEZİSİ | AMASRA - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

17 Eylül 2016 Cumartesi

BAYRAM GEZİSİ | AMASRA

Herkese merhaba


LovviezÖncelikle herkesin Kurban Bayramı'nı kutluyorum.. Bugün sizi Bartın'ın Amasra ilçesi ile tanıştırmak istedim. 2 günlük bir geziden çoğunlukla fotoğraflarla sesleneyim dedim.
Lovviez * Amasra


Gezimin ilk günü hava biraz bulutluydu.. Zaman zaman yağmur çiseliyordu.. Amasra hüzünlü ama güzeldi.. Lovviez * Amasra Sahil


Lovviez * Amasra * Midye
Sahil kenarında küçük yürüyüşler yapıp midye yemek güzeldi.. 


Yediğim en güzel midyeler değildi ama yine de lezzetliydi. 
Daha sonra bir bot turunun 10 dakikaya kadar başlayacağını görünce, kaçırmak istemedim ve hemen atladım ^^
Lovviez * Amasra * Bot Turu
Küçük bir bot turuna katılarak deniz gezintisi ile doldurdum ciğerlerimi.. 30 dakikalık bir gezinin bedeli ise 10 TL idi :) 

Botun en uç kısmında oturup denizin ve zaman zaman açan güneşin keyfini çıkarttım ^^
Burada meşhur bir yer var.. Amasra Boztepe'de bulunan Ağlayan Ağaç .. 


Lovviez * Amasra * Ağlayan Ağaç Manzarası
Ağlayan Ağaç Hikayesi 


Bu ağaç, denizden ve rutubetten aldığı nemi, yapraklarında çişeleyerek damlatıyor.. Bu olayı ise yılda sadece 3 ya da 5 kez yapıyor.. 

Gözlemlemek için, Nisan ve Mayıs aylarını tercih etmeniz gerekiyor.. Bu olayın bu kadar az sayıda gerçekleşmesi de gözlemleyebilme olasılığını da oldukça düşürüyor. 


Ağacın türü Selvi. Yaşı ise 300 - 350 arasında olduğu tahmin ediliyor.


Ağacın hemen kıyısında küçük bir çay bahçesi kurulmuş.. Burada birşeyler içerken, hemen yakınınızda yer alan dürbün sayesinde, karşınızdaki Tavşan Adası'ndaki tavşanları seyredebilirsiniz.. 


Lovviez * Amasra * Ağlayan Ağaç Manzarası * Tavşan Adası

Barış AkarsuBildiğiniz gibi Barış Akarsu, Bartın Amasra doğumludur. Rock müzik sanatçısı ve oyuncu olan Akarsu'yu 2007 yılında Bodrum'da bir trafik kazası sonucu kaybettik. Öldüğünde 28 yaşındadır. 
Kaza yaptığı kavşağın adı değiştirilmiş ve Barış Kavşağı olmuştur. Memleketi Amasra'da sanatçının heykeli dikilmiştir. 


Lovviez * Barış AkarsuMendirekte Yürüyüş 


Lovviez * AmasraBaşta mendirekte yürümek için gerçekten heyecanlıydım. Bütün deniz manzarasını soluyacaktım.. Ama öyle olmadı malesef :) 


Aman ayağım kaymasın düşmeyeyim derken bi baktım izlediğim tek şey adımlarım olmuş.. Bir ara yolun hiç bitmeyeceğini düşündüm.. 
Gezimin ikinci günü gayet deli dolu geçti. Kız arkadaşlarımın Amasra'ya gelmesiyle turumuz tam anlamıyla başlamış oldu. 


Lovviez * Yıldız Cafe


Sahil'de pek bir meşhur ve güzel olan Yıldız Cafe'de oturup önce bir şeyler içip ardından atıştırdık. 
Lovviez * Amasra SahilDaha sonra sahile gidip biraz güneşlenip, biraz yüzüp, biraz da gıybet yaptık :) Amasra'nın denizini yüzmek için uygun bulmasam da, koylarda suyun temiz ve güzel olduğunu duymuştum. İşte burada da benim kızlar ^^ Sağ başta ben ^^
Lovviez * Amasra SahilAkşam yemeğinde Sandal Balık Restoran'daydık. Fiyatları gayet uygun olan bu restoran, tabi caizse denizin dibinde olduğundan, tıklım tıklımdı. Lovviez * Amasra Salatası
Siparişlerimizin gelmesi için bir hayli beklemek zorunda kaldık. Herhangi bir restoranda yemek yiyeceğiniz zaman, mutlaka Amasra Salatası sipariş etmenizi öneririm.
Yemekten sonra birşeyler içmek için, hemen yakınında olan Kupa Pub'a uğradık. Canlı müzik saat 22.00'dan sonra yavaş yavaş başladı. Müzisyenler gayet başarılıydı. Enstrüman olarak, gitar ve saz kullanılıyordu. 


Lovviez * Amasra SahilBenim 2 günlük Amasra turum bu şekildeydi.. Umarım gözünüzde biraz canlanmıştır ^^ 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder