SEO Nasıl Yapılır ? SEO ile Yükselmek - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

24 Eylül 2016 Cumartesi

SEO Nasıl Yapılır ? SEO ile Yükselmek

seo nasıl yapılır
Merhaba, bu yazımda biraz Seo hakkında konuşalım istedim. Genel olarak gözde çok büyütülen sadece zaman ihtiyaç duyan bir olay olduğunu unutmamak gerek diyerek başlamak istiyorum. Şahsi görüşüm biraz üşengeçliği bırakmak, çalışmak, mantık üretmek ve sabretmekten geçiyor. Sonuçta yeni açılan bir hizmetin patlama yaratmasını beklemeyin. Çok patlama istiyorsanız, elinizde maddiyat olsun ve televizyon kanallarına, gazetelere, sokaklara kadar her yere reklamları verin patlasın gitsin. Her şeyden önce bir amacınız olması gerekiyor, açtığınız site boş olmamalı insanlar girdiğinde bir şeyler anlamalı ve yardımcı olmalısınız. Ben size arama motorlarının gözünde nasıl yükselebileceğiniz hakkında ufak ipuçları vereceğim. Fakat bunlar kesin bir şey değildir ve asla kesin yükseliş diye bir şeyde yoktur. İnternet sitesi sektöründe kumar oynadığınızı bilmeniz gerekir. Fakat kumardan ayırt eden tek şey ise çok çalışanın mutlaka bir şekilde kazandığıdır. Asla kimsenin emeği boşa gitmez. Dilerseniz başlayalım..

1) Özgünlük = Özgünlük kelimesinin anlamını bilmeyen yoktur sanırım. Siteniz içerikleriyle, tasarımıyla, ismiyle tamamen özgün olması aslında çok önemli. Tamamen bir kalite göstergesidir bunlar. Akılda kalıcılık, hoşnut tutma gibi çeşitli özellikleri mevcut. Tabi ki de ayrıca arama motorlarının gözünde çok değerlidir. İçerik konusunda asla bir tane dahi olsa kopya içerik paylaşmayın.

2) Sosyal Medya = Bunu olabildiğince düzgün kullanmak gerçekten büyük bir başarı elde ettirecektir. Milyonlarca üyesi olan sosyal medya siteleri mantığınızı zorladığınız zaman bazen çakallıkta yapabilirsiniz emin olun size organik sağlam ziyaretçiler sağlayacaktır. Fakat dediğim gibi orada da ne kadar kalite o kadar akılda kalıcılıktır.

3) Backlink (Geri Bağlantı) = Backlink denen bu meret kilit noktasıdır, özgünlük, içerik ve sosyal medya oluşumlarından sonra alacağınız kaliteli geri bağlantılar sizi arama motorlarına direkt olarak tavsiye edip yükselmenizi sağlayacaktır. Blog siteleri üzerinde tanıtım yazıları gerçekten bu konu için biçilmiş kaftan diyebilirim.

4) Paravan Blog = Paravan blog diye kastettiğim olay ücretsiz blog siteleri açıp içerilerine 1 ay kadar bir süre özgün makaleler ile süsleyip sonrada backlink yoluyla yükselmenizi sağlayacak bir olaydır. En iyi yönü paravan bloglar tamamen elinizde ve kalıcı backlinktir. Bu yüzden özenli bir şekilde paravan bloglara vakit ayırın.

5) Forumlarda Tanıtım = Forum sitelerinde sitelerinizi tanıtmanızı tavsiye ederim. Hem bilinirliği arttırır hemde backlink sağlar. Özgün, uzun ve resim eklerseniz çok güzel tanıtım yazıları ile forumlardan iyi bir katkı görebilirsiniz.

6) Kod ve Tasarım = Özellikle eklemek istedim, siteniz hızlı ve güzel hoş görünmesi gerekiyor. Buda biraz çaba veya maddi gider demektir. Karışık olmayan, göze hoş gelen ve hızlı bir tasarım tercih edin. Mobil uyumlu olmasına da dikkat edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder