Facebook Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

10 Aralık 2016 Cumartesi

Facebook Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl KapatılırGünümüzün olmazsa olmazı Facebook yeni bir uygulaması ile kendini yenilemeye ve güncellemeye devam ediyor. İnsan artık daha ötesi ne olabilir diye düşünürken, canlı video uygulaması da hayatımıza girmiş bulunmakta. Facebook arkadaş listemizde olan kişilerin paylaşmış oldukları video ile onların anlık yaşamlarına ortak olabilmek gayet güzel. Ancak, durum tabi ki her zaman böyle olmayabiliyor. Gereksiz videolar için bildirim almak, bazen insanı rahatsız edebilir. Bu durum da acaba nasıl bir yol izlenmeli?

Facebook üzerinde pek çok ayarlama yapmak mümkün. Eğer video uygulaması almak istemiyor ve bu uygulamayı gereksiz buluyor isek, bu durum içinde geçerli tabi ki. Facebook üzerinden video bildirimini engellemek için izlenmesi gereken yolu adım adım anlatmak gerekirse, birinci olarak, ana sayfa üzerinde sağ tarafta dünya şeklinde ki “Bildirimler” simgesi tıklanır. Ekran,

Bildirimler Tümünü Okundu olarak İşaretle Ayarlar “ şeklinde olduğunda, alt tarafta bulunan,


“İlginç canlı videolar olduğunda bildirim almak isteyip istemediğini seç” sekmesinin sağında bulunan,

Açık

Öneriler Kapalı

Tümü Kapalı seçenekleri mevcut olup, o günkü ruh halinize göre ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Yine, Ayarlar menüsü üzerinden pek çok uygulamaya sınır getirebilir veya bildirimleri açık hale getirebilirsiniz. Örnek olarak, *Her yeni bildirim alındığında ses çal sekmesini kapalı konuma getirilerek ve *Canlı Videolar sekmesini açık konuma getirerek, video bildirimini sesli olarak almazsınız, ama bildirimlerinizde görebilirsiniz.

Facebook’ta video bildirimlerin devamlı olarak “kapalı” tutmak, gerçekten hoşunuza gidebilecek videoları kaçırmanıza sebep olabilir. Öneri olarak şu sunulabilir. Dönem dönem video uygulamasından bildirim alma “Açık” duruma getirilmek suretiyle gündem takip edilebilir. Sonuç olarak, sosyal medyadan uzak kalmamak ve gündemi takip etmek, olaylara canlı tanıklık etmek, Facebook’un bu güzel imkânından faydalanmak bir fırsat olabilir.