Kişisel Blogumun Yıl Dönümünü Yeni Öğreniyorum! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

3 Haziran 2017 Cumartesi

Kişisel Blogumun Yıl Dönümünü Yeni Öğreniyorum!

Kişisel Blogumun Yıl Dönümünü Yeni Öğreniyorum!

3 gün öncesi kişisel blogum 2. senesini doldurmuş ve ben hiçbir şeyin farkında olmadan yeni öğrendim bu durumu. "Nasıl ya, insan bilmez mi blogunu ne zaman açtığını?" diye sorabilirsiniz. İnanın hiç bilmiyordum. Öylesine açtım ve tarihini bilmiyorum. Başlıktan da anlaşıldığı üzere daha yeni öğrendim. Bu sebeple birçok kişi gibi "Blogum ... Yaşında!" şeklinde yazılar paylaşamadım. Belki bilsem de paylaşamayabilirdim, orası ayrı konu. Bu sebeple Blogumdaki ilk yazımın tarihini (1 Ocak 2016) milat edindim. Blogumu ne zaman açtığım bir sır olarak kalabilirdi de. Ama Google+ sağ olsun bir şekilde öğretti bana. İsterseniz, blogumun yıl dönümünü nasıl yeni öğrendiğime geçeyim ben. 

Bundan üç gün öncesi Google+'da takılıyordum. Ana sayfa, topluluklar vs. derken "Hakkımda" kısmını istemsiz bir şekilde kurcalamaya başladım. Daha önce hiç karşılaşmadığım bir seçenek olan "Albüm arşiviniz" seçeneğini gördüm. Hâliyle merak edip tıkladım. Tıkladıktan sonraki manzara karşısında bir hayli şaşırdım. Google+, Drive ve Google Fotoğraflar'a yüklediğim şimdiye kadarki tüm görseller albümlere ayrılmış bir şekilde karşımdaydı. Google+ yayın fotoğrafları, Blogger yayınlarındaki fotoğraflar, kameradan çektiğim fotoğraflar...

Doğal olarak albümlere tıklayıp göz attım. Blogger albümüne tıklayınca tüm blog geçmişim film şeridi gibi önüme geldi diyebilirim. Daha önce sildiğim blogların görselleri bile duruyordu. Şaşırdım, hem de çok.

Yüzlerce görsele tek tek baktım hiç üşenmeden. Başarısız logo çalışmalarım, yazıp sildiğim yazıların görselleri, aylar öncesinden sildiğim blogların görselleri, kısacası şimdiye kadar kullandığım tüm görseller önüme sunulmuş bir şekildeydi. Tüm bunların yanında albüm başlığının yanında bir tarih vardı. Albümün ne zaman arşivlendiğini gösteriyordu ve tarih 31 Mayıs 2015. Tesadüf bu ya ben de 31 Mayıs 2017 tarihinde karşılaştım bu albümle tam ikinci yıl dönümünde. Hâlbuki 2015 temmuz ayında düşünürdüm her zaman, ama değilmiş.

Eğer sizler de blogunuzu ne zaman açtığınızı bilmiyorsanız (!) ve daha önceki görsellerinizi merak ediyorsanız Google'ın bu servisi sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.  Bu arada varsa bir yıl dönümü tebrik mesajınızı alırım. Yoksa da canınız sağ olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder