Blogger bloglarda www sorunu ve çözümü! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

18 Temmuz 2017 Salı

Blogger bloglarda www sorunu ve çözümü!

Blogger bloglarda www sorunu ve çözümü!
Blogger bloglarda www sorunu ve çözümü!
Özel domain eklediğim Blogger blogum, başında www olmadan açılmıyor? Blogspot bloguma eklediğim alan adı başında www olmadan açılmıyor?

Geçtiğimiz günlerde sahip olduğum farklı bir siteyi kontrol ederken bir sorunla karşılaştım, daha doğrusu unuttuğum bir eksiklikle, www sorunu. Bildiğiniz gibi Google Blogger sayfalarımıza özel alan adı ekleyebiliyoruz. Yani kişisel blogumun linki olan blogtecrubem.blogspot.com adresini blogtecrubem.com ya da net şeklinde düzenlemem mümkün. Bu işlem için yapılması gereken bazı ayarlar var. Bu konuya daha önce yazdığım "Godaddy'den alınan domaini Blogger'a entegre etme" başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi gerçekleştirirken yapılması gereken bir işlem daha var. Başında www olmayan özel alan adını www olan konuma yönlendirme işlemi.

Bu ayarı yapmazsak eğer linkin başında www olmadan blogumuza ulaşmamız pek mümkün olmaz.

Peki www sorununu nasıl çözebiliriz?


Yapılması gerekenler oldukça basit. İlk olarak Blogger kullanıcı panelinden Ayarlar seçeneğini seçiyoruz.
www sorunu ve çözümü!
Daha sonra yukarıda yer alan resimdeki gibi Düzenle seçeneğini,
www sorunu ve çözümü!
ve daha sonra açılan bölümde yukarıdaki gibi yönlendir seçeneği tercih edilir. Ve kaydet butonuna tıklanarak işlem sonlandırılır. Tüm yapılması gerekenler bunlardı.

Bu işlemin ardından başında www olmadan da blogunuza erişim sağlanabilinecek. Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bana bildirebilirsiniz. Ayrıca bu konunun ardından "Yandex kurumsal maili Godaddy domaine entegre etme" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder