Header ve benzeri alanlar için 'Gadget Ekle' seçeneği ekleme - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

20 Temmuz 2017 Perşembe

Header ve benzeri alanlar için 'Gadget Ekle' seçeneği ekleme

"Gadget Ekle" seçeneği ekleme
"Gadget Ekle" seçeneği ekleme
Blogger (blogspot) bloglarında yerleşim alanında yer alan header ve benzeri kısımlar için Gadget Ekle seçeneği nasıl eklenir? Yerleşim alanında eklenti sayısı nasıl sınırlandırılır?

Bildiğiniz gibi Blogger kullanıcı panelinde dilediğimiz kısıma "Gadget Ekle" seçeneğini kullanarak eklenti ekleyebiliyoruz. Peki yukarıda yer alan resimdeki gibi ya Gadget Ekle seçeneği yoksa ne yapmamız gerekir?

Yapılması gerekenler oldukça basit. İlk olarak kullanıcı panelinde sol tarafta yer alan Tema seçeneği ardından ise HTML Düzenle seçeneği seçilir. Daha sonra kodların arasında düzenleme yapacağımız kısım Ctrl F yardımıyla bulunur.

Örneğin yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Başlık yani header kısmına Gadget Ekle seçeneği eklemek istersem eğer, kodların arasından Ctrl F yardımıyla
Header
araması yapılır. Daha sonra aşağıda yer alan resimdeki gibi kodların olduğu kısma ulaşıldığında ise,
"Gadget Ekle" seçeneği ekleme
showaddelement komutundaki "no", "yes" olarak değiştirilir. Ayrıca hemen sol tarafta yer alan maxwidgets komutundaki 1 sayısı da eklenti  sayımıza göre yükseltilir. Son olarak yaptığımız işlemleri kaydedip, kullanıcı panelimizi kontrol edebiliriz. Bu işlemin ardından aşağıdaki gibi bir görünüme sahip olacağız.
"Gadget Ekle" seçeneği ekleme
Tüm yapılması gerekenler bunlardı. Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bana bildirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder