INSTAGRAM'DA TAKİPÇİ ARTTIRMA YÖNTEMLERİ - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

15 Temmuz 2017 Cumartesi

INSTAGRAM'DA TAKİPÇİ ARTTIRMA YÖNTEMLERİ

Herkese merhaba, 

LovviezGünümüz sosyal medya platformunda görsel olarak yoğun paylaşım yapılan yer kuşkusuz instagramdır. Paylaşılan fotoğrafları daha fazla kişinin beğenisine sunmak isteyenlerin ise hedefi, takipçi arttırmak. Artık o da yeterli değil maalesef.. Önemli olan var olan takipçiyi takipte tutabilmek.
Şimdi bakalım takipçiler ne şekilde elde edilir ? 


* Tasvip etmediğim ama çoğu kişinin ilk başvurduğu yöntem, takipçi satın almak. 

Çeşitli sitelerde yer alan bu imkanlar, maalesef ki organik dediğimiz topluluğu maalesef ki içermiyor. Para vererek alınan takipçiler ya aktif değil ya da fark ettiklerinde takipten çıkıyorlar. 


* Diğer bir yöntem ise, instagramda örgütlenmek

Ne kadar çok kişi ile etkileşim içerisinde olursanız, o kadar faydasını görüyorsunuz. Yani siz desteklemediğiniz sürece kimse sizi desteklemeye gelmiyor. Tabii dikkat çekici ve enteresan kaliteli içerikler üretmedikçe. 


* Büyük sayfalardan destek görmek. 

Eğer organik takipçisi fazla olan kişi ya da kişiler, sizin profilinizi sayfasında ya da hikayesinde paylaşıyorsa, buradan da takipçi gelmesi mümkündür. Misal bir arkadaşımın, yaptığı kısa bir videoyu yabancı büyük bir sayfa çok beğenerek profilinde paylaşmış, ardından arkadaşıma 2-3 gün içerisinde yaklaşık 1.500 takipçi gelmiş. 


* En kalıcı yöntem, keşfete düşmek. 

Paylaşılan fotoğraf ya da videolar, genel olarak ilk 1-2 saat içerisinde keşfete düştüyse hızlı bir şekilde beğeni ve kayıt almaya başlıyorsunuz. Bunun neticesinde, fotoğrafınızı beğenen kişiler profilinizi de ziyaret ediyor. Profiliniz ilgi çekici ise, bu kişiler sizi takibe almaya başlıyor. Aynı kalitede fotoğraflar paylaşmaya devam ettiğiniz zaman hem bu kişiler takipte kalıyor hem de yeni takipçiler çekebiliyorsunuz. 


Lovviezİnstagram hesabıma bakmak için, fatmagokmenofficial olarak aratabilirsiniz. Naçizane bildiklerimi ve uyguladıklarımı bizzat size aktarmaya çalıştım. Bu yazım umarım sizin için faydalı olmuştur. Bir sonraki instagram içerikli yayınımın konusunu siz seçin. Önerilerinizi bekliyorum. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder