Yakın gelecekte insan ömrü 15 yıl uzayabilirmiş! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

31 Temmuz 2017 Pazartesi

Yakın gelecekte insan ömrü 15 yıl uzayabilirmiş!

Kök hücre
Kök hücre
Son zamanlarda yapılan bir bilimsel çalışmanın ardından, kök hücreler sayesinde insan ömrünün 15 yıl kadar uzayabileceği öngörülüyor.

İlk olarak kök hücrenin ne olduğunu öğrenelim?

Kök hücre, işlevsel olarak farklılaşmamış, yani vücudun herhangi bir organ ya da dokusunda özel bir görev yapabilmek için tam olarak olgunlaşmamış karmaşık bir yapısı olan öncül bir hücredir. Devamı...
Yani kök hücreler sayesinde hastalıklarla başa çıkılabilir ve fiziksel olarak değişimler yapılabilir. Hatta yeni bir organ bile yapılabilir. New York'ta bulunan Albert Einstein Üniversitesinde çalışan uzmanlar ise bu konuda yeni bir çalışma yaparak insan ömrünü uzatmayı hedeflemişler. Hatta fareler üzerinde yapılan deneyler olumlu sonuçlar vermiş.

Beyinde nöron üreten hücrelere yapılan kök hücre operasyonunun ardından farelerin yaşlanma sürecinin durduğu ve zihinsel olarak ta pozitif sonuçlar alındığı belirtiliyor.

İnsan yapısının daha karmaşık olmasına rağmen bu yöntemin işe yarayabileceğini belirten araştırma sorumlusu Dongsheng Cai, çalışmalar sonucunda gelecekte insan ömrünün 15 yıla kadar uzayabileceğini düşünüyor.

Peki sizce bu mümkün mü? 😐

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder