Yapay zeka konusunda ciddi miyiz? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

27 Temmuz 2017 Perşembe

Yapay zeka konusunda ciddi miyiz?

Yapay zeka konusu
Yapay zeka konusu
Teknolojinin geldiği son nokta yapay zeka konusunda ne kadar ciddiyiz? Yapay zekanın gelecekteki yeri ve etkisi neler olabilir?

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde "Yapay zeka botları gizlice kendi dillerini geliştirdi!" başlıklı bir içerik paylaşmıştım. Bu içeriğin ardından yapay zeka konusunda Elon Musk kadar endişeliyim artık. (Kendisi Space X, Tesla Motors ve PayPal'ın kurucu ortaklarındandır.) Niye diye sorarsanız şöyle cevaplayayım:
Elon Musk
Elon Musk
Daha öncede belirttiğim gibi zaten bilim kurgu filmlerinden aşinayız yapay zekanın neler yapabileceğinden. Yani az çok ne tür kötü sonuçlar doğurabileceğini tahmin edebiliyoruz. Asıl sorun ise Facebook'un yarattığı yapay zekanın kendi aralarında iletişim kurmak için dil üretmesi yani demek istediğim bu kadar kısa sürede bunu yapabilmesi sorun. Belki de bu yapay zeka bilim - kurgu filmlerinde izlediğimizden daha da kötü sonuçlar yaratabilir. Nitekim düşüncelerimde haksız olmadığımı Elon Musk'ın yaptığı açıklamayla anladım.

Kendisi, geçtiğimiz günlerde yapay zeka teknolojisinin insanlık tarihi boyunca karşılaşılan en büyük risk olduğuna dair bir açıklama yapmış ve yapay zekanın oluşturabileceği tehlikelere karşı uyarılarda bulunmuş.

Peki siz yapay zeka konusunda ne düşünüyorsunuz? 


Her ne kadar Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Elon Musk'a katılmadığını belirtse de ben kesinlikle Musk'a katılıyorum. Bu arada Zuckerberg'in yanıtının ardından Musk'ın Twitter'dan verdiği yanıt ise gündem oldu:
Yapay zeka tartışması
Yapay zeka tartışması
Bu konuyla ilgili Mark'la konuştum. Onun bu konuyla ilgili anlayışı sınırlı.
Peki siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz. Yapay zeka gerçekten de geleceğimiz için risk mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder