Amazon Türkiye, yakında hizmet vermeye başlayacak! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

30 Ağustos 2017 Çarşamba

Amazon Türkiye, yakında hizmet vermeye başlayacak!

Amazon Türkiye
Amazon Türkiye
1994 yılında Amerika'da hizmet vermeye başlayan Amazon adlı meşhur bilişim firması, çok yakında Amazon.com.tr ile ülkemizde hizmet vermeye başlayacak.

Amazon adlı bilişim firmasını duymayan yoktur. Bir alışveriş sitesi diyebiliriz. Ama piyasa değeri 430 milyar dolar olan ve yakalaşık 341 bin çalışanı olan bir alışveriş sitesi.😊

Son zamanlarda Amazon'un Türkiye'de hizmet vereceği konusunda sürekli söylentiler medyada yer alıyordu. Bugün ise atılan ilk adımlar bu söylentilerin doğru olduğu kanıtladı.
Amazon Türkiye
Bir ekonomi dergisinde paylaşılan bilgiye göre yeni şirket, İstanbul’un Beşiktaş semtinde yer alacak. Adı ise Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi olacak. Şirket Beşiktaş’ta olacak fakat şirketin hakim ortağı Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari olacak. Başka bir deyişle, Amazon Türkiye Amazon Avrupa‘ya bağlı olacak.

Şu anda Amazon.com.tr’yi ziyaret ettiğinizde Amazon’un Amazon.de adresli Almanya versiyonuna yönlendiriliyorsunuz fakat Türk kullanıcılar sitedeki dil seçeneklerinden Türkçe’yi seçerek sipariş verebiliyor.

Haber kaynağı: http://hardavenue.com/exclusive-amazon-finally-incorporates-in-turkey/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder