Blogger mobil temada AdSense reklamları nasıl gösterilir? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

17 Ağustos 2017 Perşembe

Blogger mobil temada AdSense reklamları nasıl gösterilir?

Blogger mobil tema
Blogger mobil tema
Blogger'ın hazır mobil temalarında AdSense reklamları nasıl gösterilir? Blogger'ın mobil şablonlarına AdSense reklamları ekleyin!

Şimdi baktım da, Google Analytics verilerine göre son 90 gün içerisinde blogumu ziyaret edenlerin %23,7'si mobil cihazlardan blogumu ziyaret etmiş. Bu, tam da tahmin ettiğim gibi çıkmış.

Merhaba dostlarım, daha önce AdSense'in sayfa düzeyi reklamlarından bahsetmiştim. Bu reklam türü sayesinde blogunuzun mobil temasına AdSense reklamları kolaylıkla eklenebiliyordu. Yalnız şimdi ufak bir sorunumuz var, ya temamızın mobil görünümünü kullanmıyorsak? Yani Blogger'ın hazır mobil temalarından birini kullanıyorsak ne olacak?

Bildiğiniz gibi Blogger'ın hazır mobil temalarına pek müdahale etmek mümkün değil. Bu yüzden eklediğimiz sayfa düzeyi reklamları Blogger'ın hazır mobil temalarında görünmeyecektir.

Peki nasıl mobil temalara AdSense reklamları ekleyeceğiz?


Bu sorunun çözümü de oldukça basit dostlarım. İlk olarak Blogger kullanıcı panelinde sol tarafta yer alan "Yerleşim" sekmesini seçiyoruz. Daha sonra eklentiler yer aldığı kısımda "Blog Kayıtları" için "Düzenle" seçeneğini seçiyoruz.
Blogger yayınlar arası reklam gösterme
Ardından seçenekler arasında yukarıda yer alan görselde ki gibi "Kayıtlar Arasında Reklam Göster" seçeneğini tıklıyoruz. Hemen alt kısımda kaç yayında bir reklam gösterilsin diye bir seçenek te mevcut. Bu işlemlerin ardından eklentiyi kaydederek işlemi sonlandırıyoruz. Sonuç olarak blogunuz aşağıdaki gibi görünecektir.
Blogger mobil temaBlogger mobil tema

Özellikle mobil tema konusunda sorun yaşayan dostlarım için oldukça ideal bir yöntem. Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bana bildirebilirsiniz.

Blogger yayınlarında resimler yan yana nasıl sıralanır?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder