İlk ay AdSense kazancım, 8.17 TL 😂 - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

2 Ağustos 2017 Çarşamba

İlk ay AdSense kazancım, 8.17 TL 😂

Where is the MONEY?
Where is the MONEY?
Günlük ortalama 500 hiti olan bir blog, AdSense'den ne kadar kazandırır? 😂 Ne yapayım bari böyle bir içerik paylaşayım, değil mi?

Merhaba dostlarım, bi' AdSense'i kontrol edeyim dedim ve sonuç ortada. Bakmadım ama bir aya yakın bir süre geçmiştir sanırım AdSense reklamlarını bloguma eklediğimden beri.

Çok merak edilen konulardan biridir, AdSense kazancı. Genelde şöyle bir yanılgıda vardır, AdSense reklamlarını sitene ekledin mi tamamdır. Halbuki öyle bir şey yok. Sonuç ortada:
İlk ay AdSense kazancım, 8.17 TL
Günlük ortalama 500 tıklanma alan blogumun bir aylık AdSense kazancı 8.17 TL. Şaka gibi değil mi?

Peki Ümit, bu AdSense kazancını nasıl arttıracağız?


Dostlarım AdSense kazancını arttırmak için blogumuzun olduğundan çok çok fazla ziyaretçiye ihtiyacı var. Örneğin yukarıdaki tablodan şöyle bir genel formül çıkartalım. 500 tıklanma alan bir blogun aylık 10 TL kazandırdığını var sayarsak, günlük 100 bin tıklanma alan bir blogunda aylık ortalama 2 bin TL kazandırıyor olması gerek. Yani ziyaretçi sayısı arttıkça kazancımız da artacak.

Blogun teması, reklam yerleşimleri de oldukça önemli!


Blogumuzun teması ve eklediğimiz reklam eklentileri de oldukça önemli. Örneğin kimsenin görmediği sayfanın en alt kısmına reklam eklemenin bir faydası olmayacaktır. Daha çok ekranda ziyaretçinin kolayca görebileceği yerlere eklemenizde fayda var. Örneğin benim blogumda hemen sağ tarafta olan 300*250 px reklam eklentisi gibi. Tabi gereğinden fazla reklamlar ekleyerek ziyaretçiyi rahatsız etmemek te gerekir.

Bunların hepsi tamam da, ziyaretçi sayımızı nasıl arttıracağız?


Şimdi geldik işin can alıcı noktasına. Ziyaretçi sayısını arttırmak için sosyal medya hesaplarınızı, forum sitelerini, sözlük sitelerini aktif olarak kullanmanız gerekir. Yani kendi reklamınızı kendiniz yapmalısınız. Ayrıca blogunuza yazar ekleyip daha çok içerikler ekleyerek te arama motorlarından ziyaretçi çekebilirsiniz.

Bunların dışında farklı yöntemlerde mevcut. Örneğin Google News ya da Bumerang Yazar Kafe gibi sistemler... Bu sitemlere blogunuzu eklemek hakikaten zor. Ama olur da bunu başarabilirseniz özellikle Google News'e işte o zaman blogunuzun hiti artar ve güzel gelir elde etmeye başlarsınız. Google News ile ilgili içerikleri yakın zamanda blogumda paylaşacağım. Tabi bende Google News'e blogumu eklemek için elimden geleni yapacağım. Bu arada Yazar Kafe yani Bumerang ile ilgili düşüncülerimi merak ederseniz eğer "Hürriyet Bumerang tecrübem" başlıklı yazıma bi' göz atın derim.

Bu içerikte burada biter dostlarım. Umarım AdSense kazançları ile ilgili sorularınız yanıtlanmıştır. Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bana bildirebilirsiniz. Bol kazançlar dilerim hepinize...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder