Kaç kişi sosyal medya kullanıyor, biliyor musun? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

15 Ağustos 2017 Salı

Kaç kişi sosyal medya kullanıyor, biliyor musun?

Sosyal medya
Sosyal medya
Facebook, Instagram, Linkedin, Snapchat, Twitter derken bir sürü sosyal medya diye tabir edilen paylaşım alanlarına sahip olduk. Peki Dünyada sosyal medya kullanan kaç kişi var, hiç merak ettin mi?

Bugün telefonuma baktım da ne kadar çok uygulama indirmişim. Facebook, Instagram, Twitter zaten olmazsa olmazım bunların yanında Linkedin ve benzeri gibi bir çok uygulama var. Her gün en az bir saatimi bunlara harcıyorum. Ne kadar doğru yapıyorum ya da ne kadar yanlış tartışılır tabi. Ama bazen stres atmak için işe yaradığını söyleyebilirim. 😊 Neyse konumuza dönelim:

Dünyada sosyal medya kullanan kaç kişi var?


Geçtiğimiz ay WhatsApp ile ilgili "Vay be, WhatsApp'e bak sen!" başlıklı bir içerik paylaşmıştım, belki hatırlarsınız. O yazımda kullanıcılarla ilgili paylaşılan istatistiksel bilgiler hakikaten bizi oldukça şaşırtmıştı. (Günlük aktif 1 milyar kullanıcıdan bahsetmiştik.)

Bu yazımda ise WhatsApp ve benzeri mesajlaşma uygulamaları da dahil olmak üzere Dünyada toplamda kaç kişinin sosyal medyayı aktif olarak kullandığından bahsetmek istedim.
Dijital istatistikler

3 milyar aktif sosyal medya kullanıcısı var!


Hootsuite ve We Are Social tarafından açıklanan yeni rapora göre, dünyada 3 milyar aktif sosyal medya kullanıcısı var! Yani dünya popülasyonunun yaklaşık %40‘ı bu platformları kullanıyor.

Sosyal medyanın kralı kim diye sorarsanız eğer:


Sosyal medya kralı Facebook
Facebook açık ara liderliğini sürdürüyor. Hemen ardından ise YouTube, WhatsApp ve FB Messenger geliyor.

Facebook‘un aylık aktif kullanıcıs sayısı 2 milyar iken, YouTube 1.5 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.
Ağustos 2017 verilerine göre dünyada şu anda 3.8 milyar internet kullanıcısı bulunuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder