Konuk yazar, 'SEO nedir?' - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

1 Ağustos 2017 Salı

Konuk yazar, 'SEO nedir?'

SEO nedir?
SEO nedir?
Sizlerinde bildiği gibi yazıya nasıl giriş yapacağımı hala yazılara nasıl giriş yapacağımı öğrenemedim fakat bir şekilde girmem gerekiyor bende olaya bodoslama giriş yapıyorum 😊, SEO nedir?

Bu içerik Teknolojiyle Beraberiz adlı blog tarafından Blog Tecrübem için hazırlanmıştır. Teknolojiyle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için Teknolojiyle Beraberiz adlı blogu ziyaret etmeyi unutmayın!

SEO nedir?


SEO (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Buda demek oluyor ki SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. Biraz daha açmak gerekirse Google'da üst sıralara çıkmanızı sağlayan teknik özelliklerin bütününe 'SEO' denir. Peki üst sıralara çıkmak için neler yapmalıyız maddeler halinde sizler için hazırladım.

Şablon - Blog tasarımı


Okuyucuyu sıkmamak adına içerik dışında başka şeyler de yapılabilir buda bence güzel bir blog tasarımında yani blog şablonlarından geçiyor diyebilirim. Bu kullanacağınız şablonlar için aslında pek de yazılım bilmek gerekmiyor internet ortamında yeteri kadar Blogger temaları adı altında pek çok düzenlenebilir tema bulunuyor fakat her türlü temayı kullanmamamız gerekiyor çünkü SEO uyumlu olmayabilir ve buda sizin Google'da görünmez olmanız anlamına gelebilir.

Etiket başlıkları


'Etiket nedir?' bilmeyenler için belirtiyorum. Kısaca anlatmak gerekirse 'Google' arama yaparken 'anahtar kelime' olarak adlandırmak istiyorum kafanızda daha iyi yer tutması için bu anahtar kelimeleri kullanır. Etiketde bir blog için insanda su ne kadar önemli ise Blog'da da etiket o kadar önemli diyebilirim yani etiket yönetimi konunuza özel olarak ayarlamalısınız.

ROBOT t.x.t


Arama motoru tarayıcılarının sitenizde erişmesini istemediğiniz yerleri gösteren ve sitenizin kök dizininde bulunan bir dosyadır. Dosya, küçük bir komut setine sahip bir protokol olan Robotları Engelleme Standardı'nı kullanır. Fakat bunu kullanırken biraz dikkatli olmanız gerekiyor Aksi takdirde Google'da gerçekten görünmez olabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımı


Sosyal medya blogların tanınmasında  gerçekten çok faydalı  bir internet ortamı diyebilirim. Hatta bunu inkar edende olacağını zannetmiyorum. Bir blog sahibi iseniz gerçekten sosyal medyayı iyi kullanmalısınız sosyal medya artık herkesin kullandığı bir ortam olduğundan belki de yeni okuyucularınızın dikkatini buradan çekebilirsiniz.
Blog Tecrübem'e konuk olan diğer yazarların içeriklerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder