Nasıl gidiyor 'Blogculuk' ? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

23 Ağustos 2017 Çarşamba

Nasıl gidiyor 'Blogculuk' ?

Blogculuk
Blogculuk
Temalar, içerikler, içeriklere eklenen görseller, reklam alma çabaları, ziyaretçi sayısını arttırmaya çalışmalar, yorumlar... hakikaten göründüğü kadar kolay olamayabiliyor bazen blog yazmak.

Merhaba dostlarım. Şunu paylaş bunu paylaş derken bi' an duraksamak istedim ve genel olarak neler yaptım, neler ettim bu yazımda paylaşmak istedim sizlerle.

Öncelikle blogumda yer alan tüm sayfalara el attım. Biraz resmi oldu sanırım ama olsun şimdiki halini daha çok sevdim. Daha sonra eklediğim bazı eklentileri de kaldırdım. Çünkü blogumu yavaşlatmaya başlamışlardı. Bu yeniliklerin ardından unuttuğum bir şey var sanırım, kişisel olarak hakkımda hiç bir şey yer almıyor blogumda. Yakında hakkımda sayfama ek olarak öz geçmişimden bahsederim.

Artık İstanbul'dayım!


Bahçeşehir Gölet @blogtecrübem
Bahçeşehir Gölet @blogtecrübem
Daha önce bu konudan nasıl bahsetmedim şaşırdım açıkçası. Aylar önce Muğla ile olan tüm ilişiğimi kesip İstanbul'a ailemin yanına taşındım. Ve ufaktan iş hayatına atılmaya başladım. Dekorasyon, tadilat işleri ile uğraşıyorum şu an ve haliyle İstanbul'un bir çok semtini gezme ve görme imkanım oluyor. Hatta bu yerleri blogumda paylaşmayı bile düşünmüştüm bir ara. Belki daha sonra kararımı değiştirip paylaşmaya başlarım.

Her gün bir içerik paylaşmak gittikçe zorlaşıyor!


İstanbul trafiğinden bir kare @blogtecrübem
İstanbul trafiğinden bir kare @blogtecrübem
İstanbul'u bilenler bilir, trafiğiyle meşhur mega kenttir kendisi. Yoğun iş temposunun ardından bir an önce eve gitme hevesi ve hayal edilen o mutluluk maalesef trafik kelimesiyle ortadan kayboluyor. E hal böyle olunca blog sevdası uykusuz bırakabiliyor bazen. Ama değer 😊

Ee kişisel blogun, Blog Tecrübem ne alemde?


Kişisel web siteleri
Kişisel web siteleri
Blog Tecrübem adlı kişisel blogumu kuralı tam tamına 278 gün geçmiş ve toplamda 244 paylaşım ve totalde 104.941 görüntüleme almışım. Ayrıca 2133 de yorum eklenmiş. Tabi bu yorumların yarısı benim olsa yakalaşık olarak 1070 gibi yorum yapılmış bloguma. Blogumda yer alan AdSense reklamları da dahil olamak üzere, Matbuu ile birlikte toplamda 829.22 TL'de kazanmışım. (Ne yaptın paraları 😊 )

Bundan sonra neler olacak, bir plan var mı?


Web tasarım
Web tasarım
Aslında yeterli vaktim ve sermayem olsa şu e-ticaret konusunda bir şeyler yapmak isterdim ama şu an için maalesef bu mümkün değil. Yalnız blogumda artık değişiklikler yapmak istiyorum. Örneğin güzel bir tema ile başlayabilirim. Daha sonra yazar alabilir ve bir çok yazarın deneyimlerini paylaştığı bir blog haline getirebilirim. Tabi bu konuda bir çok kişi saçmalıyorsun diyebilir ama benim blogum istediğimi yaparım 😊

Ücret karşılığında temalarını düzenlememi isteyenler oluyor ama bu konuda aldığım karardan vazgeçmek istemiyorum. Ücret karşılığında tema düzenlemek yerine soru cevap şeklinde karşılıksız (hiç bir şey beklemeden) bloggerlara yardım etmeyi daha uygun buluyorum. Ama firmalar için web siteleri satışlarına başladım ufaktan. Profesyonel olarak Wordpress alt yapılı web siteleri tasarlayarak uygun fiyatlara firmalara satış yapıyorum. Yakında yaptığım siteleri de blogumda paylaşacağım.

Son olarak!


Genel olarak olanlar bunlar dostlarım. Yaklaşık 9 aylık bir blog çalışması ve sonuçları bu. Şimdilik "blogculuk" gayet güzel gidiyor :) Umarım sizlerde blogunuzla mutlusunuzdur.
Çizdiğim karikatürlerden @blogtecrübem
Çizdiğim karikatürlerden @blogtecrübem
Bu arada karikatür çizmeyi ve blogumda çizdiklerimi paylaşmayı da düşünüyorum tabi yeterli vakit bulabilirsem 😉

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder