Neden kendi blogumuzu kurmayalım ki? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

10 Ağustos 2017 Perşembe

Neden kendi blogumuzu kurmayalım ki?

Blog kurmak
Blog kurmak
Yazmayı, içerik üretmeyi çok seviyoruz! Tamam çok güzel, peki neden kendi blogumuzu açmayalım ki? Neden farklı web siteleri için içerik üretelim ki?

Merhaba dostlarım, son yıllarda Onedio.com gibi web sitelerin ardından ziyaretçileri içerik üretmeye yönelten bir çok web sitesiyle karşılaştım Ofpof, Aylak Karga, Yemek, Onedio ve benzerleri gibi. Bu web sitelerin bazıları okunma sayısına göre ücret bile ödüyor, Ofpof gibi. Ama her zaman olduğu gibi yine kazanan içerik üreten değil de büyük kurumsal web siteleri oluyor.

Halbuki içerikleri kendi blogumuz, kendi web sitemiz için üretsek daha mantıklı olmaz mı? En azından kimsenin kuralları doğrultusunda hareket etmektense, dilediğimiz gibi ilerleme sağlayabiliriz.

Örneğin daha önce Ofpof.com adlı siteden bahsetmiştim. Bu sitede paylaştığım bir içerik bir yıldır en çok okunanlar arasında ve bir milyondan fazla etkileşim almış. Ama Ofpof yöneticilerine göre ise paylaştığım tüm içerikler toplamda 414.706 gösterim almış. Bu resmen yapılan haksızlığın kanıtıdır. Yani almam gereken ücretin dörtte birini almış oluyorum.
Ofpof çok okunanlar
Demem o ki bu tür web siteleri için içerik üretip hayal kurmaktansa kendi web sitelerimizi, kendi bloglarımızı kurmamız bizim yararımıza olacaktır. Hepimizin bildiği gibi Blogger ile blog açmak bir kaç dakikamızı alıyor ve her hangi bir ücret ödemek zorunda da değiliz. Ayrıca teknik konuda bir çok kişiden de yardım almak mümkün. En basitinden ben bile Blogger Yardım adlı sayfamla teknik konuda elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.

Sonuç olarak!

Sonuç olarak bir çok web sitesinde daha önce içerik üreten biri olarak kesinlikle farklı web sitelerinde içerik üretmenizi, makale yazmanızı tavsiye etmem. Ya adamlar yazdığınız makaleye link eklemenize bile izin vermiyorlar daha ne olsun 😊

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder