SEO, sabır ister! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

12 Ağustos 2017 Cumartesi

SEO, sabır ister!

Sabır
Sabır
Web siteleri neden SEO çalışmalarına ihtiyaç duyar? SEO çalışması yapmazsak, arama motorları sitemizi bulamaz mı? Peki ben, kendim SEO çalışmaları yapabilir miyim?

Merhaba dostlarım, daha önce SEO'nun ne olduğundan, ne işe yaradığından bahsetmiştik. Şimdi gelelim yukarıdaki üç soruya.

Web siteleri neden SEO çalışmalarına ihtiyaç duyar?


SEO
Bildiğiniz üzere Google, Yandex, Bing gibi arama motorları sayesinde web sitelerimize trafik gelmektedir. Tabi milyon takipçisi olan sosyal medya hesaplarımız da yoksa eğer, arama motorlarından gelen trafiğe oldukça muhtaç durumdayız. İşte bu arama motorları da belli dönemlerde yaptıkları güncellemelerle birlikte piyasaya klavuzlarını yayımlarlar. Yani örümceklerin, botların çalışma mantığını açıklarlar. Bu sayede bizlerde web sitelerimizde yaptığımız düzenlemelerle üst sırlara çıkarız. Bu yapılan SEO çalışmalarınında bize oldukça faydası olur. Örneğin daha çok ürün satarız ya da ne bileyim çok aranan bir kelimede ilk sayfada görünürüz. Bu da bizi oldukça mutlu eder. İşte bu sebeplerden dolayı SEO çalışmalarına ihtiyaç duyarız, yani daha çok kazanmak daha çok kitleye ulaşmak için.

SEO çalışması yapmazsak, arama motorları sitemizi bulamaz mı?


Kişisel blog
Tabi ki bulur. Günümüzde çok çok gelişmiş arama motorları mevcut. Bu arama motorları bir kaç defa ziyaret edilen web sitelerini indexleyebilir ama ilerisi olmaz. Daha sonra yapacağınız güncellemelerin indexlenmesi uzun sürer. Ve üst sıralarda görünmeniz zorlaşır.

Peki ben, kendim SEO çalışmaları yapabilir miyim?


Peki ben, kendim SEO çalışmaları yapabilir miyim?
SEO çalışmaları her ne kadar karmaşık görünse de başlangıç seviyesi o kadar da zor değil. Her ne kadar yüksek rekabetli kelimelerde zorlanıp, uzman ihtiyacı duysanız bile, temel SEO çalışmaları için internetten edineceğiniz bilgiler yeterli olacaktır. Örneğin Google'un webmaster blogunu takip edebilirsiniz ya da wmaracı'nın form sitesini.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder