Blogger'da yorum seçenekleri nasıl ayarlanır? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

20 Eylül 2017 Çarşamba

Blogger'da yorum seçenekleri nasıl ayarlanır?

Blogger'da yorum seçenekleri nasıl ayarlanır?
Blogger (blogspot) sayfalarında yorum kısmı nasıl düzenlenir? Kimler yorum yapabilir, kimler yorum yapamaz, gerekli düzenlemeler ve değişiklikler nasıl yapılır?

Aslında sadece yorum kısmı değil, Blogger'da Ayarlar kısmına girip bir çok değişiklikler yapmak mümkün. Ayrıca içerik hazırlarken kullandığımız editör sayfasında bile ufak ama güzel değişiklikler yapabiliriz. Örneğin Blogger'da url kısmını nasıl düzenleriz? Ufak bir ayrıntı ama SEO için oldukça artı puan kazandıracak bir konu. Bir örnek daha, rel="nofollow" kodu. Ufak bir düzenleme daha ama bilmenizde fayda var.

Neyse konumuza devam edelim. Blogger'da yorum kısmı için iki seçenek mevcut. Google+ ve Blogger yorum sistemi. Bu iki seçenekten birini seçip ziyaretçilerin içeriklerinize yorum bırakmasını sağlayabilirsiniz. Tabi seçim yaparken kendinizi yorum yapan ya da yapmak isteyen ziyaretçilerin yerine koymanız gerekir. Siz olsanız nasıl bir yorum sistemi isterdiniz?
Blogger'da yorum seçenekleri nasıl ayarlanır?
Bu iki seçeneğin dışında farklı yorum sistemleri de mevcut. Iframe kodlarıyla blogunuza yerleştirdiğiniz bu sistemlerle daha kapsamlı bir yorum alanı oluşturabilirsiniz. Ama benim tercihim her zaman Blogger yorum sisteminden olacaktır. Çünkü daha sağlıklı. Disqus adında bir sistem de var. Belki duymuşsunuzdur. Daha göze hitap eden güzel bir yorum sistemi. Ama size ne kadar fayda sağlar bilemem. Örneğin Blogger yorum sistemine eklenen yorumlar arama motorlarında indexleniyor.
Blogger'da yorum seçenekleri nasıl ayarlanır?
Disqus ya da Facebook yorum sistemleri indexleniyor mu?, sanmıyorum. Bu arada "Anıltı", Sezer Özşen (Momentos) adlı yazıma göz atmayı unutmayın!

Düşündünüz mü, nasıl bir yorum sistemi isterdiniz?


Blogger yorum sistemi oldukça basit bir görünüme sahiptir. Ama ziyaretçiler genelde bu yorum sistemine pek aşina değildir. (Blogger'ı bilmeyenler)
Blogger'da yorum seçenekleri nasıl ayarlanır?
Blogger Ayarlar kısmına ulaştığınızda Yorumlar sekmesine tıklayın. Bu alanda yorum yapma seçenekleri yer alır. Buradan dilediğiniz seçenekleri seçebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder