Sitemize eklediğimiz YouTube videolarını nasıl otomatik olarak başlatırız? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

1 Eylül 2017 Cuma

Sitemize eklediğimiz YouTube videolarını nasıl otomatik olarak başlatırız?

Blogumuza, web sitelerimize eklenti olarak ya da yayın içerisine eklediğimiz YouTube videolarını nasıl otomatik olarak oynatırız?
YouTube videolarını nasıl otomatik olarak başlatırız?
YouTube videolarını nasıl otomatik olarak başlatırız?
Dostlarım daha önce Blogger bloglarına eklenti olarak YouTube videoları nasıl eklenir? başlıklı bir içerik paylaşmıştım. O içerikte YouTube'dan dilediğimiz videoları eklenti olarak embed kodlarıyla blogumuza nasıl ekleyebileceğimizden bahsetmiştim. Bu yazımda ise eklediğimiz bu YouTube videolarını nasıl otomatik olarak başlatabileceğimizden bahsettim. Aslında bu işlemi yapmak için çok basit ve kısa bir koda ihtiyacımız var.

Örneğin YouTube'dan bir video için şu embed kodlarını aldık:

<iframe width="300" height="200" src="https://www.youtube.com/embed/rshTqpIoGto?rel=0&amp;autoplay=1;controls=0&amp;showinfo=0&amp;start=23" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

İşte bu kodların arasında yer alan

autoplay=1

kodu videoların otomatik olarak başlamasını sağlıyor. Yukarıdaki gibi auto play kodunu aldığımız embed kodlarının arasına yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca mavi renkle belirttiğim start=23 kodu da videonun kaç saniye sonra başlaması gerektiğini belirten kod. Belki bu da işinize yarayabilir. Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bana bildirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder