Twitter'ın yeni karakter sınırı 280! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

27 Eylül 2017 Çarşamba

Twitter'ın yeni karakter sınırı 280!

Twitter'ın yeni karakter sınırı 280!
Kendimden biliyorum, bi' aralar Twitter'ı çok sık kullanırdım. Daha sonra reklamlar arttıkça ve farklı sosyal paylaşım alanları ortaya çıkınca ufaktan elimi çekmeye başladım. Ama o 140 karakter sınırı beni bazı zamanlar çok sinirlendirirdi. Neyse ki uzun yıllar sonunda Twitter bu konu hakkında yeniliğe gitmiş ve karakter sınırını 280'e çekmiş.

Tabi sevinmesin hemen Twitter severler. Çünkü bu durum şu an sadece belirli bir ekip için söz konusu. Bu şekilde deneme yapacaklarmış. Eğer daha sonra elde ettikleri analizler doğrultusunda durumu uygun görürlerse Twitter severlere açacaklar bu özelliği.
Bi' de şöyle bir soru var: Bu adamlar neden böyle bir şey yaptı? Yani yıllardır 140 karakter konusunda oldukça radikal bir duruş sergilerken neden şimdi 280 oldu bu?

Tabi bu tür yenilikler genelde rekabet için yapılır ama... :)

Twitter'ın paylaştığı bir blog yazısında bu yeniliğin sebebinin Çince, Korece ve Japonca gibi farklı alfabelere sahip olan ülkelerden dolayı olduğu belirtiliyor. Örneğin bu dillerde 15 karakterli bir kelime, cümle bizim kullandığımız alfabede 30 karaktere denk gelebiliyormuş. Sebebi buymuş yani dostlarım...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder