Android Performans Arttırma İpuçları ve Uygulamaları - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

27 Ekim 2017 Cuma

Android Performans Arttırma İpuçları ve Uygulamaları


Çok sayıda kullanıcı olan Android Platformunda kasma ve donma problemleri olabiliyor.Böyle problemler yaşamasanızda Android cihazınızı daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.İşte size birkaç ipucu ve uygulamalar...


1.Ekran Parlaklığınızı Azaltın..

Ekran cihazınızın pilini tüketen en büyük suçlulardan biri. Ekran parlaklığını azaltmak, cihazdaki arka planda çalışan uygulamaları kapatmak ve canlı duvar kağıtları kullanmaktan kaçınmak pil ömrünüzü uzatır.

2.Üst Widgetinizdeki Kullanmadığınız Özellikleri Kapatın.

Muhtemelen telefonunuzun tüm özelliklerine sürekli ihtiyaç duymuyorsunuz.Örneğin : otomatik ekran döndürmeye ihtiyacınız yoksa veya GPS ile işiniz yoksa sonlandırın.Hem performansı arttırır hemde pil ömrü uzatmış olursunuz.

3.Depolama Alanınızı Çok Doldurmayın..

Cihazınızda biri cihazınıza dahil depolama alanı, diğeri harici SD kartınız olmak üzere 2 tür depolama alanı bulunur.Dahil depolama alanınızı çok doldurmayın.Ve sildiğniz uygulamaların kalıntılarını kaldırmak için SD Maid programını kullanın.

4.Eğer yapabiliyorsanız cihazını Rootlayın..

Root atma bilinçsiz ellerde tehlikeli bir işlemdir..Eğer cihazınızın garanti süresi dolmamışsa Root işine hiç bulaşmayın.Çünkü Root atmanız cihazınızı garanti dışı bırakacaktır.

5.1Tab Cleaner Kullanın..

1Tap Cleaner, önbelleği, geçmişi, çağrı veya metin günlüğünü tek bir dokunuşla boşaltan bir temizlik uygulamasıdır . Ayrıca, sisteminizi otomatik olarak temizlemek için bir zamanlayıcı da kurabilirsiniz.Ve tanımladığınız varsayılan ayarları ( varsayılan web tarayıcınızı değiştirme gibi) listeleyen kullanışlı bir varsayılan temizleyici içerir ve size telefonun doğal haline dönme seçeneği sunar.Basit kullanımı ve ücretsiz olmasıyla kullanışlı bir uygulamadır.

>>Ücretsiz İndirin<<

6.App Cache Cleaner İndirin.

Başka bir düzgün ve basit bir program olan bu uygulamada, önbellek dosyalarınızı temizleyip, telefon hafızasını ve depolama alanınızı korur.İstediğiniz kadar düzgün bir kullanıcı olun,otomatik zaman çizelgesi programını mutlaka ayarlayın veya tek tek programlar için önbelleği kendiniz temizleyin.


7.Booster Yükleyin ve Kullanın

Booster, hızlı görev sonlandırma işlevselliğini sağlayan bir Android optimizasyon uygulamasıdır. Uygulama arka planda çalışan görev sayısını görüntüler;  ücretsiz belleğin miktarını görüntüler ve bir dizi optimizasyon widget'ları, pil ömrü ve çeşitli uygulama sınıflamaları için harcanan zaman gibi faydalı istatistikler görüntüler. Booster ayrıca, dahili depolama alanından tasarruf etmek için uygulamaları telefonunuzdan SD karta taşımanıza izin verir.Ve yeni yüklenen bir uygulama SD'ye taşınabiliyorsa sizi uyarır.


8.Battery Calibratör Yükleyin

Pil seviyenizin doğru olmadığını düşünüyorsanız (örn:bataryanız doluyken aniden telefon kapanırsa)  pil durumunu sıfırlamak için Batery Calibratör kullanabilirsiniz.Bu uygulama pil ömrünü uzatmaya yardımcı olmaz, yalnızca pil istatistiklerini siler böylece doğru pil durumunuzu görebilirsizin.


9.Cosmos Kullanın

Cosmos, önemsiz dosya kaldırma, gizlilik koruması ve pil yönetimini gibi bütün optimizasyonları yapan hepsi bir arada  optimizasyon ve yönetim paketidir. Google Play'de bulunmayan uygulama ayrıca pil gücünü uzatmaya yardımcı olur.10.Bit Defender Power Tune-Up Yükleyin

Bitdefender, batarya yönetimini, depolamayı temizlemeyi ve veri kullanımını tek bir uygulamaya birleştiren uygulamadır. Ayrıca bir dizi güç tasarrufu özelliği ve önceden ayarlanmış kullanabileceğiniz profilleri vardır. Bu program ek olarak 3G internet paketinize sınır koymanızı sağlayan işleve de sahiptir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder