Bilgisayardaki müziklerin .mp3 uzantılı URL'si nasıl alınır? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

13 Ekim 2017 Cuma

Bilgisayardaki müziklerin .mp3 uzantılı URL'si nasıl alınır?

Bilgisayardaki müziklerin .mp3 uzantılı URL'si nasıl alınır?
Bilgisayardaki müziklerin .mp3 uzantılı URL'si nasıl alınır?
Özellikle konu web olduğunda tasarımlarda URL kullanımını oldukça fazladır. Bir sunucu, host vardır ve bu alana dilediğiniz dosyaları yükler ve oluşturduğunuz link (URL) ile herkesle paylaşırsınız. Bu bir resim içinde geçerlidir, video içinde. Tabi aynı zamanda bir müzik, ses dosyası içinde geçerlidir.

Yayınlarımızın arasına ya da eklenti olarak bloglarımıza, web sitelerimize kolayca ses oynatıcısı ekleyebiliriz. Yalnız bu oynatıcıyı eklerken küçük bir sorunumuz olacak, müziklerin URL'sini nasıl alacağız?

Normalde blogumuza bir görsel eklerken bir tuşla kolayca resim yükleyebiliriz. HTML kısmına ulaşıp rahatça o görselin URL'sini alırız. Ama konu mp3 olunca sanırım boyutundan olsa gerek kimse ücretsiz bir sistem sunmuyor, bir iki site hariç. Blogger'da her hangi bir görselin URL'sini nasıl alırız?

Müziklerin URL'si nasıl alınır?


Şimdi gelelim ses, müzik dosyalarının linkini, URL'sini nasıl alırız sorusunun cevabına. Yapacaklarımız oldukça basit. İlk olarak https://instaud.io/ adresine ulaşıyoruz.
Müziklerin URL'si nasıl alınır?
Upload File butonuna tıklayarak bilgisayarımızda kayıtlı olan ve URL'sini almak istediğimiz müziği seçiyoruz. Bir süre dosyanın yüklenmesini bekliyoruz ve ardından;
Müziklerin URL'si nasıl alınır?
Böyle bir sayfa ile karşılaşıyoruz. Burada normalde paylaş butonuyla bize mp3 dosyasının linkini vermesi gerekiyordu ama vermiyor. Bu sayfayla karşılaştıktan sonra klavyemizden Ctrl U tuşlarına basıp kodların yer aldığı sayfaya ulaşıyoruz.
Müziklerin URL'si nasıl alınır?
Bu sayfada ise Ctrl F tuşları ile mp3 araması yaptığımızda, yüklediğimiz ses dosyasının .mp3 uzantılı linkine ulaşmış oluyoruz.

Sonuç: https://instaud.io/_/1l7R.mp3

Tüm yapılması gerekenler bunlardı dostlarım. Karışık gibi görünebilir ama işlemler oldukça basittir. Bu şekilde bilgisayarımızdan dilediğimiz müzik dosyasının URL'sini alabiliriz.

Bir sonraki yazımda ise müzik çaları nasıl yayınlarımıza ekleyebiliriz, ondan bahsedeceğim. Konuyla ilgili sorularınızı yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder