Blogger yayınlarına müzik oynatıcısı nasıl eklenir? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

15 Ekim 2017 Pazar

Blogger yayınlarına müzik oynatıcısı nasıl eklenir?

Blogger yayınlarına müzik oynatıcısı nasıl eklenir?
Blogger yayınlarına müzik oynatıcısı nasıl eklenir?
HTML müzik player kodu nedir? Wordpress ya da Blogger yayınlarına müzik oynatıcı nasıl eklenir? Bilgisayardaki müzikleri nasıl bloglarımıza, web sitelerimize ekleriz?.. gibi soruların yanıtına yer verdim bu yazımda...

Bazı haber siteleri de bu kodu kullanır dostlarım. Özellikle röportaj kayıtlarını bu kod sayesinde haber metinlerinin arasına yerleştirirler. Aslında hazır müzik player eklentilerine göre oldukça kullanışlı ve sorunsuzdur.

Blogger'a müzik oynatıcısı nasıl eklenir?


Aşağıda yer alan kodu dilediğiniz yere ekleyebilirsiniz. İsterseniz yayınlarınızı düzenlediğiniz editör sayfasında sol üst köşede yer alan HTML butonuna tıklayarak yazılarınızın arasına, isterseniz Yerleşim - Gadget Ekle - JavaScript seçeneği ile eklenti olarak blogunuza ekleyebilirsiniz. Bu kod Internet Explorer 9, Firefox, Opera, Chrome, ve Safari gibi bir çok tarayıcıda sorunsuz olarak çalışacaktır.
<audio controls>
<source src="ses-dosyasının-linki-buraya.mp3" />
</audio>
İhtiyacımız olan kod budur dostlarım. Mavi renkle belirttiğim kısma müziklerinizin .mp3 ile biten linkini eklemeniz gerekiyor. "Müziklerin linkini nasıl alacağım?" diye sorarsanız, bir önceki paylaştığım "Bilgisayardaki müziklerin .mp3 uzantılı URL'si nasıl alınır?" başlıklı yazımı ziyaret edin. Bu arada kırmızı renkle belirtiğim controls 'un yanına autoplay'ı eklerseniz otomatik olarak ses dosyası oynatılacaktır. Eğer loop 'u eklerseniz sürekli tekrar edecektir.
Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder