Cep telefonlarınızın pil ömürlerini uzatacak 4 yöntem! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

5 Ekim 2017 Perşembe

Cep telefonlarınızın pil ömürlerini uzatacak 4 yöntem!

Nereden geldi, nasıl oldu, nasıl böyle günlük yaşantımızın vazgeçilmezi haline geldi bilmiyorum ama o olmadan yapamıyoruz sanırım artık! Evet cep telefonlardan bahsediyorum. İşin can alıcı kısmı ise bunların pil ömürleri gün içerisinde bize yetmez oldu.

İlerleyen teknolojiyle birlikte etrafımızın cep telefonlarla kuşatıldığı bir gerçek. Haberleşmeden iletişim kurmaya, eğlenceden sosyal paylaşım alanlarına bir çok konuda cep telefonları kullanır olduk. Hal böyle olunca garibim batarya ne yapsın. Tabi bize de yazık, akşama kadar hani şarj hani piriz gezinip duruyoruz.

İşte bu tür durumlara daha az maruz kalmak ve cep telefonlarının pil ömürlerini iki katına çıkarmak isteyenler için önemli tavsiyeler:

1. Telefonun ısınmasını önleyin!


Telefonun ısınmasını önleyin
Telefon bataryaları ısıya karşı duyarlı oldukları için elinizden geldiğince telefonunuzun ısınmasını engelleyin. Bataryanın aşırı ısınması hem telefonun yavaşlamasına neden olur hem de ömrünü azaltır. Özellikle şarj esnasında güneşle temas etmemesi ve kılıf kullanılmaması pil ömrü için daha sağlıklı olacaktır.

2. Uyurken şarjda unutmayın, bırakmayın!


Uyurken telefonu şarjda unutmayın
Telefonunuzun şarjı tamamen dolduktan sonra çıkarmanız gerekir. Eğer şarjdan çıkarmazsanız elektrik akımından dolayı gerilim artar ve pil ömrü olumsuz olarak etkilenir.

3. Telefonunuzu sık sık şarj edin!


Telefonunuzu sık sık şarj edin!
(Bu öneri sizi çok şaşırtacak!) Herhangi bir amaç için kısa süreliğine telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Bilindiğinin aksine tek seferde pili tamamen şarj etmektense aralıklı olarak telefonunuzu şarj etmeniz pil ömrü için daha sağlıklı.

4. Yüzde 100 şarj olması gerekmiyor!


Yüzde 100 şarj olması gerekmiyor!
Bilindiğinin aksine cep telefonlarının %100 şarj edilmesi yerine %85-90 oranında şarj edilmesi pil ömrünü arttıran etkenlerden.

Kaynak: Pembeteknoloji.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder