İnfografik nedir? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

6 Ekim 2017 Cuma

İnfografik nedir?

İnfografik nedir?
İnfografik nedir?
İnfografik, karmaşık bir konuyu basitleştirebilmemize yardımcı olan ya da sıkıcı olan bir konuyu büyüleyici bir deneyim haline getirecek popüler bir içerik pazarlama biçimidir. Belirli bir görsel iletişim türünün en geniş tanımlayıcısı haline gelen infografik, bilgi ve grafik kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşan bir kelimedir.

İnfografik içerikler genelde daha eğlenceli ve akılda kalıcı olur. Görsel olarak ustaca hazırlanan bu içerik türleri bir çok insanı kolayca etkileyebilir. Bu yüzden reklam sektöründe sıkça kullanılır bu içerik türü.

İnfografik içerikleri hazırlamak oldukça meşakkatli bir iştir. Paylaşılacak konu hakkında gerekli tüm bilgi ve birikimin sağlanmasının ardından ustaca tasarımların ortaya konulması gerekir. Aksi taktirde içerik pazarlama konusunda istenilen hedefe varılamaz.

Grafik tasarım kabiliyetleri son derece üst düzey olan insanlar için bile infografik görsel hazırlamak vakit alıcı bir iş olabiliyor. Bu yüzden infografik içerikler hazırlarken Easel.ly, Visual.ly, Infogr.am, gibi online sistemlerden faydalanmak oldukça yararlı olabilir.

Örnek infografik için bekleyin lütfen!
⬇⬇⬇⬇⬇
İnfografik nedir?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder