Web sitelere, bloglara yapılan yorumların faydaları nelerdir? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

16 Ekim 2017 Pazartesi

Web sitelere, bloglara yapılan yorumların faydaları nelerdir?

Web sitelere, bloglara yapılan yorumların faydaları nelerdir?
Bu yazımda web sitelerimize, bloglarımıza yapılan yorumların faydalarından, SEO konusunda kattığı artı puanlardan bahsetmek istedim. Faydaları diyorum çünkü herhangi bir zararı yok.

Öncelikle biraz SEO konusundan bahsetmem gerekiyor sanırım. SEO, bildiğiniz üzere arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılan tüm çalışmalara verilen bir isimdir. Çoğu kişi SEO'yu backlink almak diye düşünebilir ama siz bu yanılgıya kapılmayın lütfen!

SEO oldukça kapsamlı bir çalışmadır. Web sitelerimizde yaptığımız her hareket SEO konusunda artı puan kazandırabileceği gibi olumsuz yönde de etkileyebilir. Örneğin ziyaretçilerin sitede kalma süresi ne kadar fazla olursa o kadar çok artı puan kazanırız. Bu ve bunun gibi birçok etken arama motorlarında sıralamamızı belirler.


Şimdi gelelim web sitelere, bloglara yapılan yorumlara


Yorum yapılırken haliyle daha fazla vakit harcanır ve yorum yapan kişi mutlaka yanıtları merak eder ve tekrar ziyaret eder siteyi. Bu durum hem trafiği etkiler hem de sitede kalma süresini arttırır. Doğal olarak bu hareketlenme arama motorlarının da dikkatini çeker. Robotlar gönderilir, indexlenme hızı artar. Tabi sitede kalma süresi de artacağı için arama motorlarının içeriğe olan güveni de artar. Bu durum arama sonuçlarında siteyi üst sıralara çıkarır. Ayrıca yorumların farklı IP'lerden gelmesi de arama motorlarının oldukça hoşuna gidecektir. Alexa sıralamasını da olumlu etkiler bu durum haberiniz olsun.

Bu arada şöyle bir ayrıntı da var. Blogger'da yorum seçenekleri nasıl ayarlanır? başlıklı yazımda da belirttiğim gibi eğer iframe kodları ile çekilen yorum sistemlerini kullanıyorsanız pek etkili olmayacaktır yorumlar.

Bunların dışında ziyaretçiler yaptıkları olumlu, olumsuz yorumlarla yazarların kendilerini geliştirmelerini ve daha doğru, daha güvenilir bilgi aktarımına yönlendirecektir. Ayrıca yorum yaparken ister istemez hafızalarda yer edinen bir logo ve isim olacaktır. Bu marka bilinirliği tabi.

Yorumların web sitelerimize bloglarımıza faydaları bunlar dostlarım. Bir hayli faydası var değil mi?

Konuyla ilgili sorularınızı, olumlu olumsuz düşüncelerinizi yorum yaparak benimle paylaşırsanız sevinirim 😉

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder