Yeni Snapchat Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 15 İpucu.. - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

25 Ekim 2017 Çarşamba

Yeni Snapchat Kullanıcılarının Bilmesi Gereken 15 İpucu..Snapchat'e katılmaya mı karar verdiniz? Zor olduğunu düşünmeyin, şimdi başlamak üzeresiniz. İşte sizin işinizi kolaylaştıracak 15 ipucu..
1. Snapcode Nedir ?

Fotoğrafınızdaki küçük hayalet simgesi, yeni takipçiler kazanmak için paylaşılabilir. Buna Snapcode deniyor.Bir arkadaşın Snapcode simgenize bir bastığı zaman uygulamanın onlara size ekleme seçeneği sunacaktır.

2. Snapcode'lar Özelleştirilebilir.

İnstagram, Facebook sayfanıza veya başka bir şeye ait bir Snapcode'ı da özelleştirebilirsiniz. Kamera ekranının sol üst tarafındaki hayalet simgesine dokunun, ardından Ayarlar> Snapcode> Snapcode Oluştur'a gidin .İnstagram adresinizi ekleyin ve Oluştur'a dokunun. Uygulama, doğrudan sitenize bağlanacak bir simge oluşturacaktır.


3. Sizin Resminizi Screen Shot (Ekran Yakalama) İle Alırlarsa Size Bildirim Gelir.

Sosyal medya, insanların fotoğraflarınızdan ekran görüntüleri alıp daha sonra başkaları ile paylaştıkları veya telefonlarında sakladıkları bir yerdir.Snapchat biri sinsice davrandığında sizi bilgilendirir. Hikayeler ekranında Hikayenizin yanındaki üç nokta simgesine dokunun. Yanındaki oku olan bir simge, birisinin ekran görüntüsü alıp almadığını size bildirmenizi sağlar. Snapchat size en kısa zamanda bir bildirim gönderecektir.
4. Snapchatte Karşı Tarafa Bildirim Gitmeden ScreenShot Almanın Yolu Da Var Tabi.

Telefonunuzu uçak moduna geçirerek, Snapchat alarmı göndermeden SS (ekren görüntüsü) alabilirsiniz. Uçak modunu tekrar açmadan önce Snapchatten çıkış yapmanız yeterlidir.


5. Arkadaşlarınızın Yüzlerinden Çıkartmalar Yapabilirsiniz

Arkadaşlarınızın yüzlerinden çıkartmalar yapabilir ve daha sonra onları etiket olarak ekleyebilirsiniz. Bir fotoğraf çekin, ardından ekranın sol üst tarafındaki makas simgesine dokunun. Kafalarını parmağıyla çizin. Etiket oluşacak ve otomatik olarak kaydedilecektir.

Bir etiket kullanmak için bir fotoğraf çekin, sağdaki not defterine benzeyen simgeye hafifçe vurun ve üzerine dokunarak etiketinizi seçin. Çıkartmayı resim üzerinde istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz.

Pro ipucu: Kişinin yüzünün etrafında bir daire oluşturup parmağınızı kaldırmadan yüzlerini doldurursanız, etiketinizin kenarları daha pürüzsüz ve düzgün hale getirilir.6. Arkadaşlarınızın İsimlerinin Yanındaki Emojilerin Anlamları Var

Snapchat'ın sohbet bölümüne gittiğinizde, arkadaşlarınızın adlarının her biri tarafından emoji görmüş olabilirsiniz. Bunlar yanlışlıkla orada değiller.Hepsinin bir anlamı var.

Bu anlamları öğrenmek için --->> TIKLAYIN

7. Arkadaşlarınızla Snapchat Story Partisi Yapın


Arkadaşlarınızla Snapchat Story partisi yapın. Başlamak için kamera ekranından sağa hızlıca kaydırın ve sağ üstteki + simgesine hafifçe vurun. Sonra, Hikayenize bir ad verin ve Kimler katılabilir? Buradan, hangi arkadaşınızın katılabileceğini seçin.  İşiniz bittiğinde Hikaye Oluştur'u tıklayın. 
Hikaye başkaları eklemedikçe 24 saat içinde kaybolur.
8. Gizli Coğrafi Filtreleri Kaçırmayın

Konumunuzu açarsanız, coğrafi filtreler olarak adlandırılan bölgenize özgü ek filtrelere erişebilirsiniz. Filtreleme yeteneğinizi açtığınızda, daha sonra konumunuzu açmanız istenir. Sadece Konum Etkinleştir'e dokunduğunuzda gidebilirsiniz.


.

9. Video Sohbetlerinde Lens 

Kamera ekranından sola hızlıca kaydırın, bir arkadaşınıza dokunun, ardından video kamera simgesine dokunun. Oradan, arkadaşlarınız sohbetinizi izleyebilir veya sohbetinize katılabilir. Efekt eklemek için yüzünüze dokunun. Objektif seçenekleri açılır ve  eğlenmeye başlayabilirsiniz.


10. Arkadaşlarınızın Hikayelerinize Kaç Saniye Bakabileceklerini Belirleyin

Fotoğraf çektiğinizde sağda küçük bir saat simgesi var. Üzerine dokunun ve bir kişinin Hikayelerinizdeki çatlamaya ne kadar süre bakabildiğini ayarlayabilirsiniz.
Birisinin gözlerinize ne kadar süre bakabileceğini zamanlayabilirsiniz.11. Arkadaşlarınıza Para Gönderebilirsiniz.

Kamera ekranının sol üst tarafındaki hayalet simgesine dokunun, ardından arkadaşlarınıza para göndermek için Ayarlar> Snapcash'a gidin. Sadece Kabul Ediyorum düğmesine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.
12. Anılar Oluşturmak İçin Hikayenizi Kaydedebilirsiniz.

Hikayenizin tamamını Kaydettiğiniz tüm fotoğraf ve videolarınıza erişebileceğiniz Hatıralar'a kaydedebilirsiniz. Hikayenizi kaydetmek için Hikayeler ekranında Hikayenizin yanındaki indirme simgesine dokunun. Hatıralarınızı çabucak bulmak için kamera ekranında hızlıca kaydırın.


13. Çoklu Snap (Multi Snap) Nedir ? Nasıl Atılır ?

Snapchat Multi-Snap, 10 saniye süren bir kayıttır.Tek yapmanız gereken fotoğraf düğmesini basılı tutmak ve uygulamanın, düğmeyi ne kadar basılı tuttuğunuza bağlı olarak, altı saniyede bir altı kayıt alması.Hangisini beğendiğinizi seçip gerisini atabilirsiniz ya da hepsini postalamayı seçebilirsiniz. Ayrıca düzenleme araçlarını kullanarak her birini süsleyebilirsiniz.

14. Snap Map (Haritası) Kullabilirsiniz..


Snap Map ile , arkadaşlarınızın nerede olduğunu ve yaptıklarını görebilirsiniz. Kamera ekranına gidin ve uzaklaştırmaya çalıştığınız gibi başparmağınızı ve işaret parmağınızı ekranda birlikte kaydırın. Harita seçenekleri açılır.

İlk olarak, sizi haritada görebilecekleri kişileri seçin. Yalnızca Beni , Arkadaşlarımı ve Arkadaşları Seç'i seçebilir ve hangi arkadaşların sizi görebileceğini seçebilirsiniz.

Hikayemize bir çırpıda eklediğinizde avatarınız, haritada paylaşacaktır.Arkadaşlarınız paylaştığında,  da haritada gösterilir. Ne paylaştıklarını görmek için arkadaşınızın avatarına dokunmanız yeterlidir.

Paylaşmazsanız da, avatarınız Snapchat uygulamasını açtığınız en son konumda haritada görünecek. Uygulamayı her açtığınızda yer güncelleştirir.


15. Fotoğraflarınızı Renk Tonlarıyla Değiştirebilirsiniz.


Fotoğrafınızın sadece bir bölümünün rengini değiştirmek istiyor musunuz? Kendinize yeni bir saç rengi verin veya arkadaşınızı şirin birine dönüştürün? Tint Fırça ile yapabilirsiniz.

Makas simgesine ve ardından Fırça Simgesine dokunun. Paletten bir renk seçin, ardından parmağınızla renklendirmek istediğiniz yeri renklendirin.

Pro ipucu: Fotoğrafınızın belirli bölümlerini siyah-beyaz yapmak için Renk Tonu Fırça'sını da kullanabilirsiniz. Serin efekti elde etmek için paletten beyaz seçin.Renk tonu fırçasıyla, belirli alanların açılmasını sağlamak için görüntünün kısımlarını siyah-beyaz yapabilirsiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder