Blogger blogları için hazır mobil temalar - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

16 Kasım 2017 Perşembe

Blogger blogları için hazır mobil temalar

Blogger mobil tema
Blogger mobil tema
Blogger (blogspot) blogları için hazır mobil temalar nasıl eklenir? Blogger'ın mobil temaları nasıl özelleştirilir? Blogger hazır mobil temalar bloglara nasıl eklenir?

Gelen güzel bir soru ile unuttuğum bir konuyu bu yazımda sizlerle paylaşmak istedim, hazır mobil temalar. Bildiğiniz üzere internet dünyasında mobil kullanım arttı ve gittikçe de artıyor. Bizler de bloglarımızı mobil uyumlu yapmak için elimizden geleni yapmalıyız. Ki gelen ziyaretçiler memnun bir şekilde bloglarımızda gezinebilsinler. Tabi yeterli kod bilgisine sahip değilsek bunu yapmamız pek mümkün olamayacaktır. Temamız da mobil uyumlu değilse vay halimize.

Ama bu konuda da Blogger yine güzelliğini yapmış. Masaüstü için hazır olarak sistemde yer alan temaların mobil versiyonunu da kullanıma açmış. Bizde bu mobil temalardan birini tercih ederek mobil uyum sorununu aşabiliriz.

Peki blogumuza Blogger'ın hazır mobil temalarını nasıl ekleriz?


Yapacaklarımız oldukça basit. İlk olarak Blogger kullanıcı panelinde sol tarafta yer alan Tema sekmesini tercih ediyoruz. Daha sonra açılan kısımda
Blogger mobil tema seçimi
Blogger mobil tema seçimi
yukarıdaki resimdeki gibi yer alan ayarlar simgesine tıklıyoruz. Daha sonra ise
Blogger mobil tema seçimi
böyle bir pencere beliriyor. Hayır seçeneğini mobil uyumlu temalarımız için tercih edebiliriz. Eğer temamız mobil uyumlu ise zaten kullanılan cihazın genişliğine göre boyutlandırma otomatik olarak yapılacaktır.

Mobil uyumlu değilse ve hazır mobil temalardan birini kullanmak istersek Evet seçeneğini tercih etmeliyiz.
Blogger mobil tema seçimi
Blogger mobil tema seçimi
Son olarak ise listelenen hazır mobil temalardan birini seçerek işlemi sonlandırıyoruz. Seçtiğimiz bu hazır mobil temalarda genelde eklentiler çalışmaz, haberiniz olsun. Oldukça sade ve basit bir şekilde tasarlanmış. Ama hız konusunda ise gayet başarılı. Ayrıca temada kullanılan renkler konusunda da endişe etmenize gerek yok. Masaüstünde kullanılan renkler bu hazır Blogger temalarında da görünecektir.

Bu konuda bu kadardı dostlarım. AdSense başvurusunu yaparken bende mobil ve masaüstü görünüm için Blogger'ın hazır temalarından Awesome Inc. adlı temayı kullanıyordum. Ayrıca SEO uyumu konusunda da sorun yaşamadım. Bu tarz sorular sorulduğu için bu bilgileri de paylaşayım dedim.

Son olarak ta şunu belirteyim. Bazı mobil uyumlu temalarda mobil görünümde sorunlar olabiliyor. Ve hız konusunda yavaş olabiliyor tema. Bu tip durumlarda da mobil için aynı temayı kullanmakta ısrar etmeyin bence. Bahsettiğim bu hazır mobil temaları kullanmanız daha sağlıklı olacak çünkü.

Konuyla ilgili sorularınızı, görüşlerinizi, tecrübelerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder