Blogger bloglarına arama açıklaması nasıl eklenir? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

7 Kasım 2017 Salı

Blogger bloglarına arama açıklaması nasıl eklenir?

Blogger bloglarına arama açıklaması nasıl eklenir?
Blogger (blogspot) bloglarına arama açıklaması nasıl eklenir? Arama sonuçlarında görünen açıklama kısmı Blogger bloglarına nasıl eklenir?

Geçtiğimiz günlerde bir forum sitesinde denk gelmiştim bu soruna. Aslında pek sorun sayılmaz. Sadece Blogger kullanıcı panelinde yapmamız gereken bir işlem. Tabi kod olarak ta ekleyebiliriz.

Dostlarım, blogumuzun ve yayınlarımızın arama motorlarında sağlıklı bir şekilde yer alması için arama açıklaması eklememiz gerekir. Peki arama açıklaması nedir diye sorarsanız:
Blogger arama açıklaması
Yukarıya eklediğim görselden de anlaşılacağı üzere arama sonuçlarında linkin hemen altında yer alan kısımdır. Arama açıklamalarında genelde sayfaların özeti yer alır. Bu sayede arama sonuçlarında henüz siteyi ziyaret etmeden ne tür bir içerikle karşılaşacağımızı anlarız. 

Blogumuza, web sitemize arama açıklaması nasıl ekleriz?


Web sitelerimiz ya da blogumuz için arama açıklaması eklemek istersek eğer basit bir meta kodunu eklememiz yeterli olacaktır.
<meta content='Yazarın, Blogger sayfalarını geliştirici içerikleri, webmaster, SEO, teknoloji ve sosyal medya ile ilgili konuları işlediği bir kişisel blog.' property='og:description'/>
Örneğin yukarıda yer alan kod, benim blogum için eklediğim arama açıklaması kodudur. Kırmızı ile belirttiğim kısmı kendi blogunuz için düzenlemelisiniz. 

Bu description (açıklama) kodunu blogunuza eklemek isterseniz eğer, Blogger kullanıcı panelinden Tema ardından HTML düzenle sekmelerine tıklayıp, ulaştığınız kod alanına eklemelisiniz.
<head>
kodunun hemen altına. 

Beni kodlarla uğraştırma Ümit!


Tabi yukarıdaki işlemi Blogger kullanıcı panelinden yapmak ta mümkün.
Blogger arama açıklaması
Yukarıya eklediğim görselde ki gibi Ayarlar - Arama tercihleri ve açıklama kısmını tercih ederek blogunuz için arama açıklaması ekleyebilirsiniz.

Peki Ümit, arama açıklamasının faydası nedir?


Arama açıklaması SEO için oldukça önemli. Arama sonuçlarında yer alan blogların ne ile ilgili olduğunu anlatan kısa ve net bir açıklama, ziyaretçileri çekecektir. Ayrıca daha önce yaptığım denemelerde, anahtar kelimeleri eklediğim arama açıklamasıyla üst sıralara çıkmayı da başarmıştım, haberiniz olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder