Blogger tema tasarımcısı ile blogunuzu düzenleyin! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

1 Kasım 2017 Çarşamba

Blogger tema tasarımcısı ile blogunuzu düzenleyin!

Blogger tema tasarımcısı ile blogunuzu düzenleyin!
Bu konuyu nasıl es geçmişim şaşırdım açıkçası. Blogger tema tasarımcısıyla blogunuzun arka planını, yerleşim alanını, yazı alanının ve eklentilerin olduğu sidebarın genişliklerini kolayca düzenleyebilirsiniz. Ayrıca blogunuzun yazı tiplerini, renklerini, bağlantı vurgulama renklerini, boyutlarını da kolayca düzenleyebilirsiniz.

Blogger temaları yazarı için bir hayli önem taşır. İçerik paylaştığımız blogumuzun ister ister güzel görünmesini isteriz. Tabi yeteri kadar kod bilgisinin olmaması bu konuda bizi kısıtlıyor. Ama Blogger'ın tema tasarımcısı adlı bölümü bu konuda bize büyük kolaylık sağlıyor.

Blogger kullanıcı panelinde hemen sol tarafta yer alan Tema ardından Özelleştir seçeneği ile tema tasarımcısına ulaşmak mümkün.

Blogger tema tasarımcısı alanında, temalar seçeneği ile blogumuzun temasını değiştirebiliriz. Tabi bu temalar Blogger'ın hazır temaları olacaktır.
Blogger tema tasarımcısı
Arka plan sekmesi ile blogumuzun arka plan rengini değiştirebiliriz. Hatta dilersek arka plana resim ekleyebiliriz. Bu resimleri sağa sola ve ortaya hizalama da yapabiliriz.

Genişlikleri ayarla sekmesiyle blogumuzun tamamının genişliğini, dilersek sadece kenar çubuğunun genişliğini de ayarlayabiliriz.

Yerleşim sekmesi özellikle büyük avantaj. Daha sonra bahsedeceğim layout kodlarıyla bizi hiç uğraştırmadan düzenleme yapmamıza olanak sağlıyor. Bu seçenek ile Gadget Ekle alanlarını blogumuza ekleyebiliyoruz.

Son olarak ise gelişmiş adlı seçenek yer alıyor bu bölümde. Bu seçenek ile sayfa metni, arka planlar, bağlantılar, blog başlığı, blog tanımı, sekme metni, sekme arka planı, kayıt başlığı, tarih üst bilgi, alt bilgi, eklentiler, resimler, vurgular ve mobil düğme rengi konusunda değişiklikler yapabiliyoruz. Yazıların fontlarını, renklerini, boyutlarını kolayca değiştirebiliyoruz.

Son olarak;

Blogger'ın tema tasarımcısı adlı kısmı gerçekten büyük nimet, yalnız şöyle bir sorun var. Özellikle yabancı kaynaklardan edinilen ücretsiz Blogger temalarında bu bölüm aktif olamayabiliyor. Tabi hepsinde değil ama büyük bölümünde bu kısım doğru bir şekilde çalışmayabiliyor. Ama çoğunda Gelişmiş adlı bölüm kısmende olsa çalışıyor. Bu yüzden tema seçerken bu soruna da dikkat etmenizi öneririm. 

Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder