Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak için uzaya roket gönderecek! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

22 Kasım 2017 Çarşamba

Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak için uzaya roket gönderecek!

Mike Hughes
Mike Hughes
61 yaşındaki Mike Hughes, Dünya'nın düz olduğu kanıtlamak için uzaya bir roket göndermeye hazırlanıyor.
Uzaya gönderilecek olan buharlı roket
Uzaya gönderilecek olan buharlı roket
Bilimsel bir altyapısı olmamasına rağmen son yılların en çok tartışılan iddialarından biri olan düz dünya akımı tekrar gündemde. Çünkü düz dünya taraftarları ilginç bir deney yapmaya hazırlanıyor. Mike Hughes, Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak için uzaya bir roket göndermeye hazırlanıyor.
Dünya
Dünya
Söz konusu projenin masrafları Düz Dünyacılar Araştırma Grubu adlı topluluk tarafından karşılanacak. Mike Hughes, 20 bin dolara mal olacak olan ilk el yapımı insanlı, buharlı roketi ile bilim insanlarının yalan söylediğini kanıtlayacağından çok emin. Benzer bir çıkış geçtiğimiz aylarda ABD'li rapçi B.o.B tarafından gelmişti.
B.o.B
B.o.B
B.o.B Dünya'nın düz olduğunu iddia etmiş ve bunu kanıtlamak için uydu göndermeye hazırlandığını duyurmuştu. B.o.B'un bu açıklamasına kısa sürede bilim dünyasından yanıt gelmiş, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli astronotlar, çıplak gözle gördükleri yuvarlak Dünya'yı B.o.B ile paylaşmışlardı.
Kaynak: Vice.com, Teknolojioku.com, Ntv.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder