Facebook Messenger'ın Çok Bilinmeyen Özellikleri...|2017| - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

26 Kasım 2017 Pazar

Facebook Messenger'ın Çok Bilinmeyen Özellikleri...|2017|
Her ay 1,3 milyar kişi Facebook Messenger'ı kullanıyor. Fakat gerçekten Messenger hakkında bilmediğiniz şeyler olabilir..

Messenger kendi uygulaması haline geldiğinden beri, Facebook sessizce öne çıkmasını sağlamak için yeni işlevler ekliyor. Uygulama, GIF'lerden addicting oyunları ve metni yazmak ve sunmak için yenilikçi yollar olmak üzere bir sürü gizli özellikleri barındırıyor.

İşte, bazı şeyleri Facebook Messenger ile yapabileceğini bilmediğin havalı şeyler.


1. Bilgisayarda Messenger'ı Kullanın


Arkadaşlarınızla gönderilerinizin dikkatinizi dağıtmadan bilgisayarınızda mesaj göndermek istiyorsanız, Messenger'ı doğrudan bilgisayarınızda kullanmayı deneyin. Messenger.com'a gidip Facebook hesabınızla giriş yapmanız yeterlidir. Bir sohbete doğrudan Messenger.com/ adresine gidip sonunda arkadaşınızın Facebook kullanıcı adını ekleyerek de erişebilirsiniz.

Masaüstü Messenger, Facebook'dan erişilebilen Messenger sayfasına benziyor ancak ekranın üst kısmındaki Facebook arama çubuğundan yoksun.


2. Para Gönderin Ve İsteyinFacebook son birkaç yıldır kullanıcıların para göndermesine ve almasına izin veriyor.Venmo'ya çok benzer Messenger, kredi kartınızı uygulamaya bağlamanızı ve arkadaşlarınıza para göndermenizi ve onlardan para talep etmenizi sağlar.

Kullanmak için, Profil> Ödemeler> Yeni Banka Kartı Ekle'ye giderek bankamatik kartınızı bağlayın . Göndermek ve istek yapmak için arkadaşınızla bir sohbet girin, sol alt köşedeki artı işaretine basın, Ödemeler'i seçin ve gerekli tutarı girin.


3. Profil Kodunuzla Arkadaşlarınızı Ekleyin


Herhangi biriyle tanıştıysanız ve onları seviyorsanız, anında arkadaş olmak istiyorsanız, eşsiz profil kodunuzu taratmalarını isteyebilirsiniz.

Uygulamanızın sol üst köşesindeki profilinizin simgesine hafifçe vurun, ardından ekranın merkezinde geniş profil resmine dokunun. Kendi kodunuzu görüntülemek için Koduma, bir başkasını taramak için Kodu Tara'ya basın.


4. Oyun Oynayın


Facebook, Messenger'da oynayabileceğiniz, Words with Friends ve  Pacman ve Snake gibi klasik oyunlar dizisi sunuyor.

Bir arkadaşınıza veya arkadaş grubunuza meydan okumak için, bir sohbet başlatın, artı işaretine basın ve Oyunlar'ı seçin . Yalnızsanız veya biraz pratik yapmak istiyorsanız, herhangi bir oyun oynamak için kendinizle bir sohbet başlatın.


5. Gizli Sohbet Kullanın


Facebook messenger'da, kimsenin göremediği şifreli konuşmaları başlatabilirsiniz - hükümet veya Facebook'un kendisi bile. Facebook'un Whatsapp'ına benzer uçtan uca şifreleme kullanıyorlar .

Bir görüşme başlatın, sağ üst köşedeki Gizli'ye dokunun ve ileti etmek istediğiniz arkadaşınızı seçin. İletilerinizin belirli bir süre sonra kaybolmasını sağlamak için metin kutusunun solundaki saat simgesine dokunun.


6. Görüşmelerinizi Özelleştirin


Facebook'un arkadaşlarınızla yaptığınız görüşmelerinizi kendi başınıza yapabilmeniz için çeşitli yolları vardır. Bir grup sohbeti açın ve özelleştirme seçeneklerini açmak için adının üzerine dokunun.

Grubunuzun rengini değiştirebilir, arkadaşlarınızın takma adlarını verebilir veya bir grup emoji ayarlayabilirsiniz.


7. Haberleri, Restoranları, Yolculuklarınızı Ve  Daha Fazlasını Paylaşın..


Messenger'ın entegre üçüncü parti uygulamalar serisi ile, arkadaşlarınıza sadece bir tıklamayla çok güzel şeyler gönderebilirsiniz.

Seyahat planları hakkında sohbet ediyorsanız, Kayak uzantısı ile otel ve uçuş seçeneklerini arayabilir ve paylaşabilirsiniz. Yemek Şemasındaki tarifleri, OpenTable'daki restoranları, Spotify ve Apple Müzik'teki şarkıları ve Wall Street Journal'daki haber makalelerini paylaşabilirsiniz.

Bu uzantılara erişmek için bir sohbet açın ve sol alt köşedeki artı işaretine dokunun.


8. Mesajlarınızı 3 Boyutlu Atın


Scribble Sohbeti, mesajlarınızı eğlenceli 3B animasyonlar haline getirir. Şu anda 42 animasyon seçeneği var ve hepsi çok sevimli.

Bir görüşme açın ve sol alt köşedeki artı işaretine dokunun, ardından ScribbleChat'i seçmek için sola hızlıca hafifçe vurun.


9. Bir Ses Kaydı Gönderin


Ses kaydı, dinlediğiniz bir şarkıyı paylaşmanın veya eğlenceli bir doğum günü tebrik mesajı göndermenin kolay bir yoludur.

Bir kaydı başlatmak için bir görüşme açın ve metin kutusunun solundaki mikrofon düğmesini basılı tutun. Kaydı iptal etmek için yukarı sürükleyin ve bitirmek ve göndermek için simgeyi bırakın.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder