Gümüş Mineli Ay Yıldız Yüzük - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

6 Kasım 2017 Pazartesi

Gümüş Mineli Ay Yıldız Yüzük


Gümüş Mineli Ay Yıldız Yüzük
159,90 TL

Gümüş Mineli Ay Yıldız Yüzük Hilal ve yıldız ya da ay-yıldız hediyesi; hilal ve hilalin açık ucunda yer alan bir yıldız şeklinden oluşan antik bir semboldür. Bu sembolün kullanıldığı bayraklara çoğunlukla Akdeniz civarında, Orta Doğu ve Orta Asya'da rastlanır. Günümüzde çoğunlukla İslam ülkelerinin bayraklarında kullanılan bir sembol olarak bilinmektedir. Ay- Yıldız simgesi, Türk Bayrağı dahil bir çok bayrakta yer almaktadır. Ay ya da Hilâl, İslâm dini ile özdeşleşmesine rağmen, İslâm öncesi dönemlerde de kullanılmış; Ay- Yıldız ve Güneş motifleri Amerika, Avrupa, Anadolu, Ortadoğu ve Orta Asya panteonunda tarih boyunca yer almıştır. Sevdiklere özel olarak manevi değeri yüksek hediyeler almak istiyorsanız Gümüş Mineli Ay Yıldız Yüzük Hediye sizleri bekliyor. Ayrıca bu yüzüğün geçmişi de bir hayli gerilere dayanmaktadır;

Orta Asya’da İÖ. 5 000’lere ait kaya resimlerinden başlayıp daha sonraki şaman davullarında da benzer şekilde tasvir edilen Ay- Yıldız ve Güneş motifleri, Asyalı Türk- Moğol halklarının evren tasarımı hakkında bilgiler sunar. Fakat Ay ile Yıldız’ın birlikte tasvir edildiği ilk belgeler Mezopotamya’da bugünkü Güney Irak’taki Sümer şehirlerinde ortaya çıkmıştır. Tarihte bariz şekilde hilâlden oluşan Ay- Yıldız motifini ilk kez Sümerler kullanmıştır. Sümerlerin kullanmış olduğu bu yüzüğü anneme hediye ne alabilirim diye uzun uzun düşünüyorsanız, anneye hediye olarak sipariş edebilirsiniz.

Sümerler, İÖ. 3 000’de Güney Irak’ta tarihin ilk devletini kurmuşlar ve bugünkü medeniyetin inşasında çok büyük adım atmışlardı. Sümer dili Türkçe’ye oldukça yakın bir dildi. İnançları da Türkler’e büyük ölçüde benzer bir yapıdaydı. Sümer Ay Tanrısı “Nana- Suen” ve Güneş Tanrısı “Utu” veya Tanrıça İnana’nın sembolleri bir arada gösterilerek ilk Hilâl- Yıldız ikilemesi yapılmış oldu. Bu motif bazen taş kabartmalarda, bazen mühürlerde bazen de kil tabletlerde işlenmiş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Bu güzel ürünü en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi manevi özelliklere sahip olsun diyenler arkadaşa hediye olarak hiç beklemeden sipariş edebilirler. Aynı şekilde babaya doğum günü için alınması gereken hediyeler arasında da yer alan Gümüş Mineli Ay Yıldız Yüzük, Türklü'ğün en büyük simgesidir. Anneye, arkadaşa ve babaya alınacak hediyeler arasında yer alan bu değerli hediyeyi hiç beklemeden onlar için kolayca sipariş edebilirsiniz.

Gümüş Mineli Ay Yıldız Yüzük'ü Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler:
En : 1.60 cm
Boy : 1.90 cm
Ağırlık : 16.50 gr
Ürün hediye kutusunda gönderilecektir.
Ürünlerimizin tamamı el emeği ile üretilmiştir.
Gümüş ve değerli taşlar nedeniyle ürün ağırlığında %5 sapma olabilmektedir.