iPhoneumu Bilgisayara veya iCloud'a Nasıl Yedeklerim ? |2017| - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

22 Kasım 2017 Çarşamba

iPhoneumu Bilgisayara veya iCloud'a Nasıl Yedeklerim ? |2017|Apple'ın iOS 11 güncellemesi geldi, buna bir sürü güncelleme ve yeni özellik getirdi.

Yükseltmeden önce, ancak, bir şeyler ters giderse diye iPhone'unuzun tam bir yedeklemesine sahip olduğunuzdan emin olmak iyi bir fikirdir. Yeni bir işletim sistemi çıktığında sorunlar kaçınılmaz olduğundan üzülmemek için telefonunuzu yedeklemeniz gerekir.

Bununla ilgili iki yol vardır: iPhone'unuzu bilgisayarınıza yedekleyin (iTunes aracılığıyla) veya iCloud aracılığıyla buluta yedekleyin.Daha hızlı ve daha eksiksiz bir çözüm olduğunu düşündüğümden, çoğunlukla PC yedekleme seçeneğini önemle tavsiye ediyorum. Bu yol size eski moda gelebilir, fakat iClouddaki sıkça yaşanan skandalları göz önüne aldığınızda mantıklı olan yol budur.

>> iTunes'a - Bilgisayara Yedekleme

1. Adım: iPhone'unuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

2. Adım: Daha önce bilgisayara bağlayıp bağlamadığınızla bağlantılı olarak, iTunes'u direk başlatabilir ve yedekleme yapmayı da içeren senkronizasyon işlemini başlatabilir. Bununla birlikte, iPhone'unuz otomatik senkronizasyona ayarlı değilse, Adım 3'e geçin.

 

3. Adım: Bu Bilgisayara Güven mesajı görürseniz, kabul edin ve devam edin.ITunes'da, iPhone'unuzun özet ekranını görüntülemek için telefon simgesini (sol üst köşeye yakın) tıklayın. Ardından Yedeklemeler bölümünde Şimdi Yedekle düğmesini tıklayın. Son olarak yedekleyeceğiniz dosyalara bağlı olarak, bu işlem 30 saniye veya daha fazla bir zaman dilimi sürebilir.

IOS "ayarlarınızın" bilgisini (e-posta hesapları, Wi-Fi şebekeleri ve çeşitli uygulamalar ve web siteleri için şifreler) ve sahip olduğunuz diğer verileri taşıyan bu yedekleme için şifrelemeyi etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.Bunun için Adım 3'e basmadan önce Şifreleme iPhone yedeklemesinin yanındaki kutuyu işaretlemeniz yeterli. Tabii ki, şifreli yedekleme için kullandığınız şifreyi not edin.>> iCloud'a Yedekleme

1. Adım: iPhone'unuzun bir Wi-Fi şebekesine bağlı olduğundan emin olun.

2. Adım : Ayarlar simgesine dokunun, ardından iCloud öğesine dokunun.

3.Adım: Yedekleme'ye dokunun, ardından iCloud Yedekleme'yi açın (açık değilse). Son olarak, Şimdi Yedekle'ye dokunun. Son yedeklemenizden bu yana geçen süreye bağlı olarak, bu hızlı bir şekilde gerçekleşebilir veya saatler sürebilir.

4. Adım: Ayarlar> iCloud> Depolama> Depolama Alanını Yönet'e dokunup ardından iPhone'unuzu seçerek yedeklemenin başarıyla tamamlandığını doğrulayın. Saatin ve boyutun da dahil olduğu yedeklemenin ayrıntılarını görmelisiniz.


Hepsi bu kadar! Şimdi, iOS 11'i yükleyebilirsiniz; bir şey ters giderse, iPhone'unuzu önceki çalışma durumuna geri getirebileceksiniz...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder