Son zamanların en çok konuşulan ismi, Elon Musk - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

15 Kasım 2017 Çarşamba

Son zamanların en çok konuşulan ismi, Elon Musk

Elon Musk
Elon Musk
Ülkemize yapmış olduğu ziyaret ya da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi pek umursanmazdı aslında ama Anıtkabir'i ziyaret edip Gazi Mustafa Kemal, Atatürk hakkında sosyal medyada paylaşımda bulunması, bizlerin oldukça dikkatini çekti. Peki Elon Musk kimdir, kimlerdendir? Ne iş yapar, nerede yaşar?..

Elon Musk, 28 Haziran 1971 Güney Afrika doğumlu Amerikalı bir mühendis, mucit, yatırımcı ve girişimcidir. SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarındandır. SpaceX’te CEO ve baş tasarımcı; Tesla Motors’da başkan, CEO ve ürün mimarı olarak görev yapmaktadır. Elon Musk aynı zamanda SolarCity’nin de başkanıdır.

Elon Musk 5 yaşından bu yana uzay hayatına merak salan bir bilim insanı ve aynı zamanda iş adamıdır. Kendisinin 3 tane şirketi vardır. En çok bilineni ise SpaceX ve Tesla’dır. İlk olarak Paypal’ı kurmuş ve daha sonra satışını yaparak 3 ayrı şirkete yatırım yapmıştır. Şuan ülkeler ile rekabet eden şirketleri vardır ve kendisi şirketlerine değil dünyaya faydalı olmak için işler yapıyor. Bunun en büyük kanıtı ise Tesla arabalarına alınan patentlerdir. Tesla’nın neredeyse bütün patentleri halka açıktır. Yani geliştirebilir ve daha iyisini yapabilirsiniz. Elon Musk

Ünlü YouTuber Barış Özcan'ın Elon Musk ile ilgili hazırladığı detaylı video:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder