Bilgisayarın Mikrofonu Çalışmıyor Hatası Çözümü |2017| - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

6 Aralık 2017 Çarşamba

Bilgisayarın Mikrofonu Çalışmıyor Hatası Çözümü |2017|
  • Skype vb gibi programlarda mikrofunuzun çalışmadığını görebilirsiniz..Öncelikle kullandığınız uygulamadaki ses ayarlarında mikrofonunuz açık mı diye bakın daha sonra aşağıdaki adımları uygulayın..Adım 1: Önce Mikrofonunuzu Kontrol Edin.

- Mikrofonu PC'nizdeki orijinal girişinden çıkarın ve tekrar takın. Mikrofonunuzu doğru bağlantı noktasına taktığınızdan emin olun. Mikrofonunuzun bu şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

- Aynı mikrofonu başka bir bilgisayarda yada telefonda kullanmaya çalışın.Ses çıkmıyorsa, mikrofonunuzun suçu olduğu anlamına gelir. Yeni bir mikrofon almayı düşünmeniz gerekebilir.

-Mikrofonunuz belirli bir programda çalışır diğerlerinde çalışmazsa o programda mikrofona izin verdiğinizden emin olun.

Adım 2: Varsayılan Mikrofon Ayarlarına Geçin

1) Ses simgesini sağ tıklatın ve ardından Kayıttan Yürütme Aygıtlarını seçin.2) Kayıt sekmesine gidin, ardından Mikrofonunuzda, mikrofonunuzun düzgün çalışıp çalışmayacağını gösteren yeşil bir simge olup olmadığını kontrol edin.3) Benim Mikrofonum Varsayılan Aygıt olarak ayarlanmış. Sizinkiniz Varsayılan Aygıt olarak görünmüyorsa lütfen seçin ve Varsayılan Yap seçin.

Adım 3: Ses Sürücüsünü Güncelleyin

Sahip olduğunuz ses sürücüsünde bir sorun varsa mikrofonunuz asla çalışmayabilir.

1) Aynı anda Windows tuşuna ve R'ye basın, daha sonra devmgmt.msc yazın ve Enter tuşuna basın.
Yada arama kısmına Aygıt Yöneticisi yazarak bulun ve açın.

2) Daha sonra Ses, video ve oyun denetleyicileri kategorisini genişletmek için tıklayın. Sahip olduğunuz ses aygıtı sürücüsünü sağ tıklatın ve Sürücü Yazılımını Güncelleştir ... seçeneğini belirleyin .3) Daha sonra , Güncel Sürücü Yazılımını Otomatik Olarak Ara seçeneğini seçin.

4) Windows'un cihazınızın sürücü yazılımını güncel olarak belirlediğini bildiren bir bildirim görürseniz de sorun devam ederse diğer adımları uygulayın veya manuel olarak internet sürücünüzü güncellemeyi deneyin.

5) Driver Easy'ı indirin ve yükleyin. Scan Now düğmesine basın.

>> Driver Easy İndirmek İçin Tıklayın6) Ardından otomatik olarak güncellenecek olan ses sürücüsünün yanındaki Update düğmesine basın. Ve muhtemelen sorununuz çözülmüş olacaktır.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder