Blog tutmaya yeni başlayanlar için öneriler - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

2 Aralık 2017 Cumartesi

Blog tutmaya yeni başlayanlar için öneriler

Blog yazmaya yeni başlayanlar için öneriler
Blog yazmaya yeni başlayanlar için öneriler
Arama motorlarında milyonlarca blog bulabilirsiniz. Özellikle .blogspot.com gibi uzantılara sahip ücretsiz blog sistemleriyle açılmış olanlarından. Ama bu bloglardan çok azı belirli stratejilerle ilerleyip markalaşıyor ve güzel kazançlar elde ediyor.

Güzel kazançlar...  Bunu özellikle vurgulamamın sebebi ise maymun iştahlı insanlar. Girişimcilikte de böyle bir terim kullanılmakta. Maymun iştahlı girişimciler, daldan dala atlayıp iş kurduklarını sanarak her sektöre bulaşırlar ve her seferinde hüsrana uğrarlar. Blog dünyasında da bu tür insanlar söz konusu. Özellikle ücretsiz blog servisleriyle birden fazla blog açarak bir an önce kazanç elde etmeyi hedeflerler ama bilmezler ki bu işinde bir kuralı var.

Peki blog yazmaya yeni başlayanların takip etmesi gereken öneriler nelerdir?

  • İlk önerim niş blogculuk üzerine. Blogunuz için bir niş belirlemelisiniz. Tabi belirlediğiniz bu konuda ilgili olmanız ve tecrübe sahibi olmanız oldukça önemli. Tabi sabır kelimesi her an aklınızda bulunmalı. Çünkü bir gecede zengin bir blog yazarına dönüşmeniz mümkün değildir. Sıkı çalışmalı ve doğru stratejiyi izlemelisiniz.
  • Her seferinde özgün ve kaliteli içerikler üretmeye çalışın. Google ve diğer arama motorları özgün ve kaliteli içerikleri çok sever. Bu sayede arama sonuçlarında üst sıralara çıkmanız çok kolaylaşacak.
  • İçerik üretirken arama motorlarını hedef almayın. Okuyucularınız için içerik üretin ve onları yazılarınıza yorum yapmaya teşvik edin.
  • Blogunuzun görünümü de oldukça önemlidir. Tema konusunda okuyucularınızın fikirlerine başvurun ve mobil uyumlu, kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olun. Bu şekilde okuyucularınız rahat bir şekilde blogunuzda gezinebilmesini sağlayabilirsiniz.
  • İçerik paylaşımı konusunda düzeni elden bırakmayın. Blogunuzun konusuna, hitap ettiği kesime ve kitleye göre içerik sayısını belirleyip düzenli olarak içerik paylaşın. Bunun çok faydasını göreceksiniz.
  • Diğer bloglarla iletişim halinde olmanızda da fayda vardır. Özellikle aynı konular hakkında içerik üreten blogların birbirleriyle iletişim halinde olması, fikir paylaşımlarında bulunması ve yorumlarla destekte bulunmaları önemli. 
  • Son olarak ise blog yazmaya yeni başlayanlara tavsiyem, konuk yazarlık. Alanında başarılı olan çoğu blog konuk yazar kabul eder. Bu başarılı bloglara yazar olarak takipçi sayınızı arttırabilir ve SEO için oldukça önemli olan backlink kazanımını sağlayabilirsiniz.
Daha tecrübeli olan blog yazarlarının mutlaka daha farklı tavsiyeleri de olacaktır. Ama benim yeni başlayanlara tavsiyelerim şimdilik bunlar. Konuyla ilgili sorularınızı ve tecrübelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder