Blogger etiket sayfalarında gösterilen yayın sayısını belirleme - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

25 Aralık 2017 Pazartesi

Blogger etiket sayfalarında gösterilen yayın sayısını belirleme

Blogger'da etikete tıklandığında gösterilen yayın sayısı
Blogger'da etikete tıklandığında gösterilen yayın sayısı
Blogger (blogspot) bloglarında yayınlar için eklenen etiketlere tıklandığında gösterilen yayın (post) sayısı nasıl belirlenir? Etiket linklerinde görünen yazı sayısı nasıl değiştirilir?

Bildiğiniz üzere Blogger bloglarımızda hazırladığımız içeriklere etiketler ekleyebiliyoruz. Bu etiketler sayesinde yazılarımızı kategorilere ayırabiliyor ve kullanışlı bir blog haline getirebiliyoruz. Örneğin benim hazırladığım Blogger ile ilgili içeriklere hemen sağ tarafta yer alan Kategoriler - Blogger bağlantısına tıklayarak ulaşmanız mümkün. Daha önce yazdığım "Blogger'da menü ve kategoriler nasıl oluşturulur?" başlıklı yazımla da bu kategorileştirme işleminin nasıl yapıldığı bilgisine de ulaşmanız mümkün.

Şimdi ise bir alternatiften bahsedeceğim. Etiketlere tıklandığında gösterilen yayın sayısını nasıl belirleriz? Normalde etiketlere tıklandığında 20 ve 20 den fazla yazı gösterilir. Bu yazı sayısını düşürmek ya da arttırmak isteyebilirsiniz tabi. Bunun için ise yapılması gereken basit bir işlem var.

Bogger etiket sayfalarında yayın sayısı nasıl düzenlenir?


İlk olarak Blogger kullanıcı panelinde sağ tarafta yer alan Tema ardından ise açılan kısımda HTML Düzenle seçenekleri seçilerek kodların yer aldığı sayfaya ulaşıyoruz. Kodların arasında Ctrl F yardımıyla aşağıdaki kodu buluyoruz
<a expr:dir='data:blog.languageDirection' expr:href='data:label.url'>
Bu koddan iki tane olur blogda.
etiket sayfalarında gösterilen yayın sayısı
etiket sayfalarında gösterilen yayın sayısı
İlk çıkan değil de ikinci çıkan koda yukarıdaki resimdeki gibi aşağıda ki kodu ekliyoruz.
 + &quot;?max-results=3&quot;
Yani görünüm şu şekilde olmalı.
<a expr:dir='data:blog.languageDirection' expr:href='data:label.url + &quot;?max-results=3&quot;'>
<data:label.name/>
</a>
</b:if>
Kırmızı renkle belirttiğim 3 rakamı ise etikete tıklandığında gösterilecek yayın sayısını belirliyor. Bunu dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu işlemin ardından etikete tıkladığınızda URL kısmında ise şöyle bir görünüm oluşacak:
http://blogtecrubem.blogspot.com/search/label/blogger?max-results=3
Buradan eklediğimiz kodun doğru bir şekilde çalıştığı sonucuna varabiliriz. Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder